به گزارش پایگاه خبری آستان حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها،خانم انصاری در محفل بانوان در رواق حضرت خدیجه(س) با بیان این که انسان ها در هر لحظه در حال امتحان شدن از جانب خداوندهستند، اما درجاهای مختلفی از زندگی بیشتر و سخت تر نمایان می شوند ،گفت: شیطان هیچ وقت نا امید نمی شود و به وسوسه انسان ادامه می دهد، بنابراین باید با صبوری، خود را از دام شیطان دور نگه داریم.
خانم انصاری با بیان این که صبر از ایمان است، گفت: حضرت نوح(ع) همسر بد اخلاقی داشت و در زمان خشکسالی، مردم درب خانه این پیامبر الهی رفتند تا برای رفع خشکسالی از او بخواهند که دعا کند اما زن با بد اخلاقی گفت: نوح که کاره ای نیست وخود با بدبختی به دنبال لقمه ای نان به بیابان رفته است، مردم نزد نوح(ع)رفتند و گفتند که چه زن بد و تندخویی داری! حضرت جواب داد: این امتحان و نعمت الهی است که صبر خود را نشان دهم و نباید با او بد برخوردکنم.
وی بابیان اینکه حضرت محمد(ص)غلامی بد اخلاق داشت ووقتی غلام ازدنیا رفت اصحاب نزد پیامبر آمدند و گفتند: چه خوب شد که از این غلام بد اخلاق راحت شدید، ولی پیامبر فرمودند: نه این گونه نیست! چرا که این غلام بداخلاق برای من نعمتی ازجانب خداوند بود.
وی صبر و بردباری را از اعمال ارزشمند برای قیامت دانست و گفت: با بالابردن صبر و تحمل در جامعه آمار طلاق و دعوا و خشونت را می توان تاحد زیادی کاهش داد.
خانم انصاری افزود: داماد  امام خمینی(ره) نزد ایشان آمد و گفت:آقا مرا نصیحتی بکنید، امام جواب داد: وقتی طرف مقابل ناراحت و عصبی است توآرام باش و وقتی آرام شد با دلیل و منطق با او سخن بگو، دخترامام خمینی(ره)نیز همین سؤال راپرسید و امام اینگونه گفت: هروقت همسرت عصبی بود،حتی اگرحق با تو است، مدتی سکوت کن و وقتی آرام شد درکمال آرامش باهم صحبت کنید و دلایل خود را بگویید.
وی تصریح کرد: صبر  به دو صورت است، صبر بر طاعت وصبر بر عبادت،یعنی بتوانیم غضب خود را کنترل و افسار آن را در دست بگیریم چرا که غضب در جای خودش می تواند بسیار خوب  باشد.