به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها، شیخ اکرم الکعبی ظهر امروز در دیدار با آیت الله سعیدی، تولیت آستان مقدس، درباره فعالیت های حزب النجباء عراق در سوریه گفت: از سه و نیم سال پیش حرکت جنبش نجباء در شهر حلب که غالب آن برادران اهل سنت هستند آغاز شده و خوشبختانه محاصره این شهر شکسته شده است.
وی با تأکید بر این که مقاومت اسلامی تفاوتی میان مظلومان شیعه، اهل سنت و دیگر ادیان قائل نیست و به دفاع از مظلوم حتی از سایر ادیان می پردازد، بیان داشت: ما در حلب از طریق هلی کوپتر وارد شده و مقاومت خوبی از سوی مقاومت اسلامی صورت پذیرفت که موجب آزادی این شهر شده است.
دبیر حزب النجباء عراق اظهار داشت: پس از آزادسازی حلب، به دنبال شکستن محاصره شهرهای اطراف به نام های نبل و الزهرا نیز بودیم که پیشروی های خوبی داشتیم؛ اما به دلیل سلاح های پیشرفته داعش، از طریق هوا نیز نتوانستیم ورود کنیم.
شیخ اکرم الکعبی ابراز داشت: البته به مناطق دیگر نفوذهایی داشته و خوشبختانه برخی از پیشروی های ما با پیشرفت ۸۰ درصدی مواجه شده است.
وی با بیان این که اوضاع انسانی در برخی از شهرهای سوریه وخیم است، خاطرنشان ساخت: داعش در آن منطقه با پشتوانه آمریکا، رژیم صهیونیستی، ترکیه و … در حال انجام جنگ نیابتی است و متأسفانه اوضاع انسانی در برخی از شهرهای تحت تصرف این گروه تروریستی بسیار وخیم است.
دبیر حزب النجباء عراق به سیاست تقسیم عراق از سوی دولت های استکباری، اشاره کرد و گفت: داعش به نیابت از آمریکا و … به دنبال مقابله با محور مقاومت اسلامی است. امروز آمریکا در حال اجرای توطئه تقسیم عراق در این کشور است و متأسفانه برخی از سیاستمداران ما نیز فریب خورده و گمان کردند آمریکا به نفع آنان برنامه دارد.
شیخ اکرم الکعبی با بیان این مطلب که آمریکا به دنبال تقسیم عراق است، اظهار داشت: روز گذشته این طرح رسانه ای شده و متأسفانه برخی از سیاسیون عراق نیز همراه با آنان هستند.
وی ابراز داشت: آمریکا با ابراز نگرانی از پیروزی های متعدد نیروهای مقاومت عراق، داعش را تقویت و چندین مرتبه به این نیروها و بسیج مردمی حمله و مواضع آنان را بمباران کردند.
دبیر حزب النجباء عراق درباره فعالیت های این حزب گفت: این حزب در دوران حکومت صدام در عراق تشکیل شد و در تعارض با حکومت فعالیت های خود را انجام می دهد و در زمان اشغال این کشور توسط امریکا نیز فعالیت هایی داشت.
وی با بیان این که در عراق، به محور مقاومت پیوسته و به دنبال ریشه کن کردن گروه تکفیری داعش در عراق هستیم، افزود: فعالیت های نظامی تنها بخشی از کارهای حزب  النجباء عراق است که امروزه بر حسب نیاز با جدیت در این عرصه وارد شده است، این حزب کارهای گسترده دینی و فرهنگی در راستای نشر معارف دینی و اسلامی و آموزه های مکتب اهل بیت علیهم السلام انجام داده است.