به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها، آیت الله سید محمد سعیدی ظهر امروز (دوشنبه)۲۱ دی ماه ۹۴ در دیدار دبیر حزب النجباء عراق که در سالن محراب حرم مطهر، گفت: ما نسبت به کشور عراق، علقه و ارتباط راهبردی  و استراتژیکی داریم که برخاسته از آموزه های قرآن و دستورات اهل بیت علیهم السلام و سیره آنها است.
تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها با اشاره به آیه «انما المؤمنون اخوه» گفت: ما با مردم کشور عراق دوست هستیم و ارتباطات دینی و معنوی با هم داریم که همسایگی و همجواری بر استحکام این اتصال افزوده است.
وی با بیان این که ملت ایران در گذشته زیر سلطه حاکمانی بود که مزدور امریکا، صهیونیست، انگلیس و دیگر کشورهای استکباری بودند و هیچ توجهی به مکتب اهل بیت علیهم السلام و صراط قرآن نداشتند، گفت: با پیروزی انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی(ره) و از برکت مجاهدت ها و خون شهیدان، خدا بر ما منت گذاشت و از چنگال رژیم شاهنشاهی ۲۵۰۰ ساله نجات یافتیم.
آیت الله سعیدی افزود: عراق نیز در گذشته تحت سلطه صدام بود که این مزدور توسط کفار هدایت می شد و ملت عراق را به ذلت کشانده و مردم و مراجع و نیروهای انقلابی را تحت ستم قرار داده بود. برای این شخص، آنچه مهم نبود، قرآن، عترت، عتبات عالیات، مراجع، حوزه های علمیه و مردم بود؛ ولی امروز مردم عراق از شر چنین مزدوری در امان هستند.
تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها با اشاره به راه دشوار انقلاب اسلامی ایران پس از پیروزی در برابر استکبار جهانی گفت: امروز این راه دشوار در برابر ملت عراق قرار  دارد؛  ملت عراق باید دشواری های این راه را با وحدت و اتحاد طی نماید.
وی از جمله بایسته های حرکت در این مسیر را قانع نشدن به حداقل ها عنوان کرد و گفت: در این مسیر نباید به حداقل ها قانع بود و آنچه دنبال می کنیم، به صورت تمام و کمال باشد تا ریشه فتنه ها خاموش گردد. اگر در مقابله با گروه های تکفیری در عراق به غیر از نابودی آنها اکتفا نمایید؛ فرصتی برای تجدید قوا و تازه نفس شدنشان داده شده است و آنها همچنان به مبارزه باطل خود ادامه خواهند داد.
آیت الله سعیدی خاطرنشان کرد: در این مسیر هیچ گاه از وحدت و اتحاد فاصله نگیرید و نگذارید دشمن بر شما نفوذ داشته باشد همانطور که در ایران، علاوه بر مذاهب مختلف اسلامی، اقلیت های دینی فراوانی نیز به صورت مسالمت آمیز در حال زندگی و فعالیت هستند.
وی اتحاد میان گروه ها در عراق را سدی در برابر نفوذ دشمن دانست و گفت: در مسیر رسیدن به هدف، نباید به دنبال نابود کردن یا حذف دیگر گروه ها بود، چراکه این مسئله ما را در برابر دشمن مشترک تضعیف می سازد.
تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها در پایان ابراز امیدواری کرد: کشورهای ایران، عراق و سوریه باید جامعه متحد ایمانی تشکیل دهند که خاری در چشم دشمن باشند و زمینه ساز برقراری حکومت جهانی حضرت ولی عصر(عج) باشند.