به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها، راجح صابر عبود الموسوی ظهر امروز در دیدار با تولیت آستان مقدس شرایط امروز منطقه و تلاش دشمن در ایجاد جنگ و اختلاف در کشورهایی مانند عراق و سوریه و ایران را نشان دهنده خطرناک بودن وحدت مجامع اسلامی برای استکبار جهانی و دشمنان اسلام دانست.

وی بااشاره به تحریم های همه جانبه ایران اسلامی بعد از پیروزی انقلاب گفت: دشمنان اسلام زمانی که دیدن درباره ایران ناتوان شدند، تلاش کردند با تحریم های گسترده، به این حکومت الهی حاکم در این کشور ضربه بزنند و حکومت شیعه ایران را نابود سازند.

الموسوی با بیان این که تحریم ها برای ایران تبدیل به فرصت شد و این کشور و ملت که توسط امام خمینی(ره) تربیت شده و حضرت آیت الله خامنه ای عهده دار رهبری آن است، در عرصه های مختلفی به شکوفایی دست یافت، ادامه داد: زمانی که تحریم ها نیز برای تخریب حکومت شیعی کارساز نشد، داعش را در عراق و سوریه به راه انداخت که در این عرصه نیز شکست خورد.

وی با بیان این که اگر علما و مراجع تقلید دراین عرصه حضور نداشتند، ملت عراق آسیب های جدی ای را متحمل می شد، گفت: هدایت گری های مراجع تقلید موجب شد که ملت عراق در برابر تروریست های داعش پیروز گردد.

سفیر عراق در ایران به نقش نیروهای مردمی در عراق اشاره کرد و گفت: اگر نیروهای مردی در عراق تشکیل نمی شد و در برابر داعش نمی ایستادند، امروز زنان و مردان کشورهای خلیج فارس اسیر داعش می شدند؛ این در حالی است که استکبار جهانی و وابستگان آن، نیروهای مردمی را تروریست می دانند.

وی افزود: جای تأسف داردکه حکومت آل سعود به جای حرکت به سمت قدس و مقابله به اشغالگران صهیونیست، به سمت یمن رفته و زنان و کودکان را به خاک و خون می کشد.

الموسوی در ادامه با اعلام آمادگی کامل عراق در استقبال از زائران حسینی در اربعین گفت: انتظار داریم که جمعیت زائران حسینی در اربعین، نسبت به سال گذشته افزایش یابد؛ از این رو دولت و مردم عراق با تمهیدات لازم، آمادگی کامل برای استقبال از زائران اربعین حسینی دارد.

وی درباره آثار این حرکت بزرگ شیعی در اربعین حسینی گفت: این حرکت چند ده میلیونی محبان اهل بیت(ع) در اربعین حسینی، به جهانیان ثابت می کند که شیعیان، جمعیتی وسیع هستند که با دست خالی و با ذکر و صلوات به سمت حرم امام حسین علیه السلام می روند. در این مسیر در عین مبارزه همه جانبه با داعش، از زائران میلیونی اباعبدالله الحسین علیه السلام هم پذیرایی می کنیم.

خاطرنشان می شود در ابتدای این دیدار جواد جهانگیرزاده، رئیس ستاد اربعین آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها ضمن ارائه گزارشی از روند برپایی این موکب در عمود ۱۰۸۰، از هماهنگی های صورت گرفته با عتبات عالیات عراق و مسئولان این کشور در راستای برپایی موکب آستان مقدس خبرداد.