به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها، حجت الاسلام والمسلمین صفر فلاحی شب گذشته در دیدار اعضای ستاد کنگره حضرت آمنه سلام الله علیها با حضرت آیت الله صافی گلپایگانی گفت: آستان مقدس امروز در کنار ایجاد فضای معنوی و زیارتی، مدرسه ای برای تعلیم و نشر آموزه های دینی شده است.

وی افزود: علاوه بر برپایی درس اساتید و بزرگان حوزه و درس و بحث طلاب در حرم کریمه اهل بیت(س)، کارهای زیادی در راستای نشر معارف قرآن و عترت در این حرم شریف انجام می شود که از جمله آنها، خدمات کتابخانه ای، برنامه های تبلیغی و ترویجی، مجالس و محافل مختلف معرفتی و… که پیش از اذان صبح تا پاسی از شب به صورت روزانه برگزار می شود.

معاون فرهنگی آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها با اشاره به برگزاری کنگره حضرت آمنه سلام الله علیها از سوی آستان مقدس گفت: نخستین کنگره درباره شخصیت حضرت معصومه سلام الله علیها و دومین کنگره درباره علی بن ابراهیم قمی برگزار شد که آثار و برکات فراوانی داشت. سومین کنگره نیز با عنوان حضرت آمنه سلام الله علیها، مادر گرامی پیامبر اکرم(ص) می باشد.

وی افزود: مادر حضرت محمد صلی الله علیه و آله شخصیتی هستند که بر گردن بشریت حق بزرگی دارند، این در حالی است که آثار موجود درباره این بانو کم است. متأسفانه در برخی از این منابع، شخصیت ایشان به صورت نادرست معرفی شده است.

حجت الاسلام والمسلمین فلاحی با اشاره به وظیفه بزرگی که در این عرصه بر دوش مسلمانان است، گفت: این کنگره در راستا ادای حقی به اندازه توانمان در معرفی این بانوی بزرگ است که انتظار می رود ۵۰ اثر علمی در این عرصه تولید و در اختیار پژوهشگران قرار گیرد. همچنین ترجمه آثار موجود به زبان فارسی نیز در دستور کار قرار دارد.

معاون فرهنگی آستان مقدس در ادامه برگزاری کنگره حضرت آمنه سلام الله علیها را عاملی برای وحدت مذاهب مختلف اسلامی عنوان کرد.