مسئول واحد فرهنگی خواهران آستان مقدس حضرت معصومه(س) از برگزاری دوره کوتاه مدت «معصومه شناسی» همزمان با ایام معصومیه خبرداد.

مریم شهبازی در گفت و گو با پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها، با اعلام این خبر گفت: تبیین ابعاد مختلف شخصیت بانوی کرامت، بیان اقوال تاریخی پیرامون شخصیت ایشان، تبیین جایگاه ایشان در میان اهل بیت(ع) و بیان نکاتی درباره زیارتنامه این بانوی بزرگوار و تعلیم این زیارتنامه از سوی امام معصوم(ع) از مهم ترین محورهای برگزاری این دوره کوتاه مدت است.

مسئول واحد فرهنگی خواهران آستان حضرت معصومه(س) تصریح کرد: منابع تاریخی پیرامون شخصیت حضرت معصومه(س) بسیار اندک بوده و به عبارت دیگر اطلاعات تاریخی دقیقی از زندگی ایشان در دست نیست.

شهبازی ادامه داد: با توجه به اینکه هدف حضرت معصومه(س) از سفر به ایران تنها دیدار برادر نبوده بلکه ایشان برای یاری امام زمان خود رنج هجرت و کوچ از موطن را به جان خریدند؛ تبیین ابعاد شخصیتی ایشان به نشر فرهنگ ولایتمداری و بصیرت افزایی در جامعه کمک شایان توجهی می کند.

وی افزود: با توجه به افشاگری حضرت معصومه سلام الله علیها در مسیر سفر خود به ایران در باب حقیقت ولایتعهدی و خطری که از جانب مامون، جان امام رضا علیه السلام را تهدید می کرد قافله ایشان از سوی ماموران مامون عباسی مورد تعقیب قرار گرفت و همراهنشان که همگی از محارم ایشان بودند، در مسیر سفر به شهادت رسیده و ایشان به علت ارادت اشعریان قم پس از شهادت یاران، شهر قم را به عنوان محل استراحت و رحلت شهادت گونه خود انتخاب کردند.

مسئول واحد فرهنگی خواهران آستان حضرت معصومه(س) با تاکید براینکه حضرت معصومه(س) با انتخاب قم به عنوان محل دفن خود رسالتی را که از سوی اهل بیت(ع) به ایشان واگذار شده بوده را به درستی انجام دادند، گفت: بارگاه  بانوی کرمیه اهل بیت(ع) محلی برای تلاقی علم و ایمان است و برگزاری دوره های معارفی پیرامون شخصیت ایشان می تواند در حل مشکلات امروز جامعه اسلامی و بشری راهگشا باشد.

شهبازی تصریح کرد: در دوره معارفی کوتاه مدت« معصومه شناسی» سعی خواهد شد که اهداف تبلیغی حضرت معصومه(س) از سفر به مرو برای شرکت کنندگان با توجه به منابع تاریخی در حد ممکن توضیح داده شود.

وی افزود: این دوره کوتاه مدت معارفی ویژه خواهران از ۱۲ دی ماه آغاز شده و به مدت سه روز تا ۱۵ دی ماه با سخنرانی حجت الاسلام مهدی صبوحی، کارشناس دوره های معارفی آستان حضرت معصومه(س) ادامه خواهد داشت.

مسئول واحد فرهنگی خواهران آستان حضرت معصومه(س) یادآورشد: این دوره معارفی در سالن امام خامنه ای آستان حضرت معصومه(س) برگزار شده و علاقه مندان برای ثبت نام در این دوره می توانند با شماره های ۳۷۱۷۵۴۱۰ تماس حاصل نمایند.