استاد حوزه علمیه خواهران با اشاره به اینکه اگر فرزند انسان گرفتار بیماری صعب العلاج شود انسان تمام تلاش خود را برای درمان او می کند، گفت: بیماری صعب العلاج فرزندان و جامعه امروز ترک نماز است بنابراین والدین باید ترک نماز را به عنوان یک تهدید جدی برای سعادت فرزندان خود در نظر بگیرند؛ زیرا ترک نماز انسان را جهنمی می کند.

به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله عیلها، خانم مؤمنی حبیب آبادی در رواق حضرت خدیجه سلام الله علیها حرم مطهر  با بیان اینکه تمام عالم بندگی خدا را می کند، گفت: نماز بندگی خداوند است و انسانی که نماز می خواند در زمره بندگان خداوند قرار دارد.

وی افزود: نماز یاد خدا است و انسان نه تنها باید نماز بخواند بلکه باید دعوت گر دیگران به فرهنگ نماز خواندن باشد.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه متأسفانه فرهنگ دعوت به نماز در رسانه های گروهی و فرهنگ عامیانه مردم مورد مهجوریت و غفلت واقع شده است، تصریح کرد: تلویزیون ساعت ها فیلم های مختلف را از شبکه های گوناگون پخش می کند ولی حتی در این فیلم ها که از رسانه ملی پخش می شود و حتی در سریال های مذهبی خبری از نماز خواندن و دعوت به نماز نیست.

خانم مؤمنی حبیب آبادی با تأکید بر اینکه باید دعوت به نماز تدریجی باشد، گفت: دعوت به نماز نباید در سن تکلیف صورت گیرد بلکه قبل از سن تکیلف والدین باید از سن سه تا چهار سالگی دعوت فرزندان خود را به نماز آغاز کنند تا در سن تکلیف آنها نماز خود را به صورت کامل ادا کنند.

وی با اشاره به اینکه تا انسان نماز را نشناسد نمی تواند دعوتگر دیگران به فرهنگ نماز خوانی باشد، افزود: نماز دارای شرایط و کمال است و انسان تا کمال نماز را نشناسد نمی تواند دیگران را به این ودیعه الهی دعوت کند زیرا تا چیزی را نشناسیم نمی توانیم معرف آن به دیگران باشیم.

استاد حوزه علمیه قم ادامه داد: عده ای از والدین نماز را به خوبی می شناسند اما نسبت به نماز خواندن فرزندان خود بی تفاوت هستند و این در حالی است که ترک نماز آینده انسان را نابود و تباه کرده و او را در معرض بلاها و مصیبت های دنیوی و اخروی قرار می دهد.

مؤمنی حبیب آبادی اظهار کرد: همانطور که اگر فرزند انسان گرفتار یک بیماری صعب العلاج می شود انسان برای درمان او تمام تلاش خود را می کند تا درمان شود باید دقت کرد که نخواندن نماز و ترک نماز هم برای فرزندان یک بیماری صعب العلاج است و والدین نباید از کنار این بیماری که به شدت سعادت فرزند آنها را تهدید می کند بی تفاوت عبور کنند.

وی با اشاره به اینکه بدترین جای جهنم ویل است، گفت: انسانی که نماز بخواند جهنمی نمی شود، در حالی که انسانی که نماز را ترک کند و یا در خواندن نماز سستی کند جهنمی نیز می شود که خداوند در آیات قرآن کریم به این موضوع اشاره کرده و می فرماید« فَوَيْلٌ لِلْمُصَلِّينَ الَّذِينَ هُمْ عَنْ صَلاتِهِمْ سَاهُونَ».

انتهای پیام/۱۱۲