رئیس اداره پاسخگویی و خدمات فرهنگی حرم کریمه اهل بیت(ع) گفت: به مناسبت میلاد امام حسن مجتبی علیه السلام ثبت نام ویژه برای اجرای عقد در حرم مطهر بانوی کرامت انجام می شود.

حجت الاسلام علی فتح الله زاده در گفت و گو با پایگاه خبری آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها گفت: از متقاضیان اجرای عقد در نیمه ماه مبارک رمضان به مناسبت میلاد امام حسن مجتبی علیه السلام ثبت نام به عمل می آید و زوجین جوان می توانند از ۱۳ خرداد لغایت ۱۹ خرداد جهت رزرو اتاق عقد هماهنگی های لازم را داشته باشند.
رئیس اداره پاسخگویی و خدمات فرهنگی حرم کریمه اهل بیت(ع) افزود: در روزهای خاص مثل میلاد حضرت زهرا سلام الله علیها ،‌۱۳ رجب، دهه کرامت و.. تمامی اداره برای اجرای مراسم عقد بسیج می شوند و حتی اتاق های اداری و سالن ها نیز در اختیار مراجعین  قرار می گیرد.
وی خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه زوجین باید ۱۰ روز قبل از اجرای مراسم عقد در این اداره ثبت نام کنند لذا به صورت ویژه از ۱۳ خرداد تا ۱۹ خرداد از زوجین جهت اجرای مراسم عقد در روز میلاد امام حسن مجتبی علیه السلام ثبت نام می شود.
وی با اشاره به فرایند ثبت نام اتاق عقد و تاکید بر اینکه حتما متقضیان به سایت آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها مراجعه کنند گفت: جهت رزرو اتاق عقد، زوجین می بایست مقدمات ثبت و آزمایشات مربوطه را انجام داده و سپس فرم مربوطه رزرو اتاق عقد را دانلود کرده و پس از تکمیل آن به تایید محضردار برسانند. زائرین نیز پس از تکمیل فرم، آن را به ایمیل قرار گرفته در صفحه اتاق عقد ارسال نمایند، سپس منتظر تماس جهت هماهنگی باشند. مجاورین می تواند علاوه بر روش بالا ، پس از تایید محضردار فرم را حضورا به مسئول اتاق عقد تحویل داده و زمان عقد را هماهنگ نمایند.
رئیس اداره پاسخگویی و خدمات فرهنگی با اشاره به شرایط اتباع ایرانی و خارجی متقاضی اجرای عقد گفت: برای اتباع غیر ایرانی شایط خاص خودش را دارد و بستگی به غیر ایرانی بودن طرفین و یا یک طرف دارد. ضمن اینکه کل عقد ها در این اداره ثبت نمی شود و مسئولیت ثبت با دفترخانه های ازدواج است.
وی با اشاره به ضوابط و شرایط اتاق عقد مبنی بر اینکه فقط در این اداره مراسم اجرای عقد دائم برگزار می شود در پایان بیان داشت: مراجعه کنندگان باید مراقب باشند که استفاده مواردی از قبیل: کراوات، آرایش، دوربین فیلم برداری، میوه و شربت و کیک، لوازم سفره عقد و … که بر خلاف شئونات حرم مطهر می باشد جداً خودداری فرمایند. زمان برگزاری عقد نیز به مدت ۳۰ دقیقه می باشد.

انتهای پیام /۱۱۰