مدیرکل فرهنگی هنری آستان مقدس حضرت معصومه(س) با بیان اینکه کارت‌های عضویت اعضای کتابخانه عمومی حرم مطهر بعد از ماه مبارک رمضان صادر می‌شود، گفت: کارتی که برای محققان صادر می‌شود با کارت عموم افراد متفاوت است.

به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها، حجت‌الاسلام اسماعیل محمدی کرمانشاهی ظهر امروز در مراسم رونمایی از کتابچه سیاقیه جمع و خرج آستان مقدس که در سالن حضرت خدیجه(س) کتابخانه عمومی حرم مطهر برگزار شد، اظهار کرد: شیفت شبانه کتابخانه عمومی حرم مطهر حضرت معصومه سلام‌الله علیها از ساعت ۲۲ تا سه بامداد برقرار است و تا کنون مورد استقبال مطلوب علاقمندان قرار گرفته است.

وی با تاکید بر اینکه بعد از ماه مبارک رمضان تغییراتی در کتابخانه عمومی حرم مطهر حضرت معصومه سلام‌الله علیها انجام می‌شود، عنوان کرد: باز ماندن ۲۴ ساعته کتابخانه دشواری‌هایی به دنبال دارد اما اکنون این مجموعه به صورت شبانه نیز فعال است و بعد از ماه مبارک‌ در روزهای تعطیل به صورت نصف روز آماده خدمات‌رسانی به زائران و مجاوران حرم کریمه اهل بیت(ع) خواهد بود.

مدیرکل فرهنگی هنری آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها با اشاره به اینکه فعال‌سازی بخش‌های مختلف کتابخانه نیازمند حمایت است، مطرح کرد: با وجود نیروهای محدود مجموعه نمی‌توانیم در شیفت شب بخش‌های مختلف کتابخانه را باز نگه داریم اما امیدواریم که تالار مطالعه دیگری را به شیف شب اضافه کنیم تا مورد استفاده قرار گیرد.

وی با بیان اینکه کارت‌های عضویت اعضای کتابخانه عمومی حرم مطهر بعد از ماه مبارک رمضان صادر می‌شود، عنوان کرد: کارتی که برای محققان صادر می‌شود با کارت عموم افراد متفاوت است؛ یکی از سالن‌های کتابخانه را از کتاب‌ها خالی می‌کنیم تا فقط به عنوان سالن مطالعه مورد استفاده قرار گیرد.

حجت‌الاسلام محمدی کرمانشاهی از وجود کتاب‌های تخصصی در کتابخانه حرم مطهر حضرت معصومه سلام‌الله علیها یاد کرد و گفت: بخشی از کتاب‌های تخصصی به علت قیمت‌های بالا در بخش کتاب‌های نفیس نگه‌داری می‌شود اما افراد می‌توانند به این کتاب‌ها نیز دسترسی داشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه کتابچه سیاقیه جمع و خرج آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها زیر نظر کارشناسان برجسته تهیه شده است، اظهار کرد: امیدواریم این کتابچه بتواند پاسخ‌گوی بخشی از نیازهای محققان، پژوهشگران و علاقمندان به مطالعه باشد.

انتهای پیام/۱۱۵