پنجره فولاد ضریح حضرت معصومه سلام‌الله علیها بعد از ۴۴ روز طراحی و ساخت توسط مهندسان بومی و هنرمندان قمی، در صبح روز میلاد این بانوی کریمه رونمایی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها، نصب پنجره فولاد ضریح مطهر کریمه اهل بیت(ع) از سال‌ها پیش با مواجهه شدن با ازدحام جمعیت در کنار مضجع شریف دنبال شده است چرا که مسئولان آستان تصمیم گرفتند تا با ایجاد این پنجره در یک فاصله‌ی معقول از ضریح مطهر در دید بصری و ارتباط معنوی زائرین مانعی ایجاد نکنند.

بر اساس دستور تولیت آستان مقدس کریمه اهل بیت(ع) مطالعات لازم برای جانمایی بهترین موقعیت پنجره فولاد انجام و چندین نقطه پیشنهاد و بررسی و همزمان با کمک خیرین برای تعویض درب‌های حدفاصل ایوان مسجد اعظم و مسجد بالاسر هماهنگی‌های لازم با تولیت مسجد اعظم انجام و برای مکان پنجره فولاد نیز تصمیم‌های لازم گرفته شد.

همچنین‌، طراحی و اجرای این پروژه که از ۴۴ روز گذشته آغاز شده است به صورت کامل بومی بوده چرا که مهندسین و مشاورین آستان مقدس کریمه اهل بیت(ع) و هنرمندان قمی ساخت پنجره فولاد را انجام داده‌اند و تمام مراحل آن از جمله سنگ‌بری و میناکاری زیر نظر آستان انجام شده است.

گفتی است، پنجره فولاد ضریح حضرت معصومه سلام‌الله علیها از فلز برنج ساخته شده است چرا که این فلز فرسایش کمتری نسبت به نقره دارد و هزینه کمتری را به دنبال داشته؛ سنگ مرمر، چوب راش، شیشه و کاشی سنتی معرق نیز از جمله دیگر موادی است که در این پنجره مورد استفاده قرار گرفته است.

گفتی است، پنجره فولاد ضریح کریمه اهل بیت(ع) صبح روز میلاد حضرت معصومه سلام‌الله علیها با حضور خادمان و مسؤولان آستان مقدس کریمه اهل بیت(ع) رونمایی می‌شود.

انتهای پیام/۱۱۴