مدیرعامل بنیاد بین‌المللی امام رضا علیه‌السلام با بیان اینکه تا کنون ۹۲۹ هزار و ۴۸۹ اثر به دبیرخانه جشنواره بین‌المللی امام رضا علیه‌السلام رسیده است، عنوان کرد: در این بخش رشد ۸۷ درصدی را شاهد هستیم.

به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها، اکبر شیخ صبح امروز در جشن میلاد کریمه اهل بیت(ع) که در شبستان امام خمینی(ره) برگزار شد، ضمن تشکر از آیت‌الله سید محمد سعیدی تولیت آستان مقدس کریمه اهل بیت(ع) و آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، تولیت آستان قدس رضوی در راستای برگزاری جشنواره بین‌المللی امام رضا علیه‌السلام اظهار کرد: دهه کرامت امسال با عنوان «در شادی اهل بیت(ع) شاد باشیم» نام‌گذاری شده است که امیدواریم بتوانیم در راستای این شعار اقدامات لازم را دنبال کنیم.

وی با اشاره به اینکه بنیاد بین‌المللی امام رضا علیه‌السلام در ۳۱ استان، ۷۷ کشور و دو هزار و ۴۰۰ نقطه از جهان جشنواره بین‌المللی امام رضا علیه‌السلام را دنبال می‌کند، اظهار کرد:‌ امیدواریم بتوانیم در این جشنواره رضایت حضرت امام رضا علیه‌السلام را رقم بزنیم.

مدیرعامل بنیاد بین‌المللی امام رضا علیه‌السلام خاطرنشان کرد: پانزدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا علیه‌السلام تفاوت‌های بسیاری نسبت به جشنواره‌های گذشته دارد چرا که حجم برنامه‌های این جشنواره با رشد ۸۲ درصدی از ۱۷۸ مورد به ۳۳۲ مورد رسیده است.

وی با بیان اینکه تا کنون ۹۲۹ هزار و ۴۸۹ اثر به دبیرخانه جشنواره بین‌المللی امام رضا علیه‌السلام رسیده است، عنوان کرد: در این بخش رشد ۸۷ درصدی را شاهد هستیم و در بخش مجموعه‌های همیار جشنواره نیز دوره گذشته ۴۲ هزار و ۵۰۹ دستگاه مشارکت داشته‌اند که امسال این آمار رشد پنج درصدی داشته است.

شیخ از اجرای جشنواره‌هایی ویژه در مناطق محروم و استفاده از مشارکت اقلیت‌های مذهبی را از ویژگی‌های جشنواره پانزدهم برشمرد و گفت: این اقدامات توانسته موجب پیشرفت‌های قابل توجه شود اما تا رسیدن به جایگاه مورد نظر فاصله بسیاری داریم.

وی با اشاره به برگزاری سه همایش بین‌المللی در مشهد مقدس تصریح کرد: اختتامیه جشنواره بین‌المللی امام رضا علیه‌السلام در پایتخت فرهنگی جهان اسلام و برخی از کشورهای فرهنگی برگزار می‌شود.

شیخ با تاکید بر اینکه نزدیک به ۱۰۰ هزار نفر در نقاط مختلف دنیا در راستای جشنواره بین‌المللی امام رضا علیه‌السلام مشارکت دارند، اظهار کرد: این دستاوردها بدون توفیق خدمت‌رسانی به امام رضا علیه‌السلام، وحدت و هم‌افزایی دست یافتنی نبوده است.

انتهای پیام/۱۱۵