مراسم بزرگداشت شهدای منا با تجلیل از خانواده‌های برخی از این شهدا امشب در حرم مطهر حضرت معصومه سلام‌الله علیها برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها، مراسم بزرگداشت یاد و خاطره شهدای منا امشب با حضور جمعی از مسؤولان آستان مقدس کریمه اهل بیت(س) در شبستان امام خمینی(ره) برگزار و در حاشیه این مراسم از برخی از خانواده‌های شهدای منا با اهدا هدایایی تجلیل شد.

در این مراسم یکی از اساتید حوزه علمیه قم طی سخنانی خاطرنشان کرد: نزدیک به هشت هزار و ۵۰۰ نفر از زائران خانه خدا که برای انجام مناسک حج در منا حضور یافته بودند با وضعیت بسیار نامناسب، زبانی خشکیده و جگری سوخته جان باختند در حالی که متولیان حج در قبال این حادثه بزرگ از اظهار همدردی با خانواده‌های آنها هم دریغ کردند.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی خراسانی با بیان اینکه باید از حادثه منا به عنوان یک تجربه برای امت اسلامی استفاده کنیم، ادامه داد: هر چند از دست‌اندرکاران مراسم و شخصیت‌های مختلف که در طول سال یاد و خاطره شهدای منا را یادآور می‌شوند، تقدیر می‌کنیم اما امیدواریم از تجربه حادثه منا بهره‌برداری لازم را داشته باشیم.

بر اساس این گزارش، اجرای گروه سرود با حضور نوجوانان و جوانان از دیگر برنامه‌های این مراسم بوده است.

انتهای پیام/۱۱۵