به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها، حجت‌الاسلام سید محمدصادق میر شفیعی شامگاه امروز در مراسم جشن روز میلاد حضرت نبی اکرم (ص) و امام صادق(ع) که در شبستان امام خمینی (ره) برگزار شد رسول گرامی اسلام را تجلی اعظم خداوند متعال توصیف کرد و اظهار داشت: باید توجه داشت که شخصیتی که بالاترین حدود از نام، صفات و احکام الهی در او تجلی کند خلیفه الهی در زمین است.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به کتاب مسند به‌عنوان یکی از منابع روایی اهل سنت ابراز داشت در این کتاب ابی الحدید معتزلی نقل کرده است که رسول گرامی اسلام فرمودند « من و علی نوری درهم‌تنیده و به هم‌آمیخته در بین دستان خدای عزّ و جلّ بودیم که این نور خدای را تسبیح و تقدیس می‌کرد که این امر چهارده هزار سال قبل از آن بود که خداوند آدم را خلق کند. پس هنگامی‌که خدای تعالی آدم را خلق نمود، این نور را در کمر آدم قرار داد، ما همواره باهم بودیم تا اینکه در کمر عبدالمطلب جدا شدیم پس بخشی از آن نورمن گردیدم و جزئی از آن علی گردید.»

حجت‌الاسلام میر شفیعی بابیان این‌که همان‌گونه که قرآن کریم باطنی دارد قلبی که زمینه نزول این کلام الهی است دارای باطن است، گفت: قرآن کریم سند اصالت دین و ملیت امت اسلام است.

سخنران آستان مقدس حضرت معصومه  سلام الله علیها  با تأکید بر این‌که درک مقام والای نبی گرامی اسلام (ص) نیازمند تفکر در ساحت رحمت للعالمین بودن این پیامبر عظیم شأن است، ابراز داشت: در روایات معتبر از منابع ثقلین می‌خوانیم که شروع خلقت برگرفته از نور پیامبر گرامی اسلام بوده است.

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به این‌که مطالعه پیامبر گرامی اسلام به سبک مشهور تاریخی انسان را به اعماق و هویت حقیقی این وجود نازنین نخواهد برد، ابراز داشت: فهم محبان و پیروان اهل‌بیت علیهم‌السلام از شخصیت انسان‌ساز رسول گرامی اسلام باید مبتنی بر هویت شهود و متفاوت از الگوی شناخت بیگانه از این وجود نازنین است.

سخنران آستان مقدس حضرت معصومه  سلام الله علیها  بابیان این‌که برای درک اصالت قرآن ابتدا باید اصالت وجودی نبی گرامی اسلام موردبررسی قرار گیرد، ابراز داشت: در منابع ثقلین صدها روایت در باب توصیف اصالت وجودی رسول گرامی اسلام وجود دارد که کمتر از سوی امت اسلامی موردمطالعه قرارگرفته است.

حجت‌الاسلام میر شفیعی در پایان به تبیین معنا و هویت خلیفه خدا در زمین پرداخت و ابراز داشت: باید توجه داشت که فقط جانشین خداوند متعال می‌تواند آیینه تمام نمای ذات اقدس او باشد؛ بر این اساس منابع ثقلین همین هویت از خلیفه الهی را راز محفوظ ماندن از شبهات و مدعایان دروغین آخرالزمان توصیف کرده‌اند.

پایان پیام/ ۹۶۱۱۲