رکن اصلی زیارت؛ زیارت با معرفت است

استاد حوزه علمیه خواهران با اشاره به اینکه زیارت تنها شامل زیارت فیزیکی و حضوری نمی شود، گفت: مقوله زیارت به حدی اهمیت دارد که سلام با معرفت از راه دور مانند زیارت فیزیکی معصومین علیه السلام است.
رکن اصلی زیارت؛ زیارت با معرفت است
استاد حوزه علمیه خواهران با اشاره به اینکه زیارت تنها شامل زیارت فیزیکی و حضوری نمی شود، گفت: مقوله زیارت به حدی اهمیت دارد که سلام با معرفت از راه دور مانند زیارت فیزیکی معصومین علیه السلام است.

به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها، سالروز ورود حضرت معصومه سلام الله علیها به قم بهانه ای است برای پرسیدن از شأن این بانوی کریمه و آگاهی از جایگاه و اهمیت زیارت ایشان

از آن جایی که دانستن احادیث در زیارت با معرفت خاندان نبوت اثر مستقیم دارد پای سخنان خانم رابودان از اساتید حوزه علمیه خواهران و کارشناس رادیو معارف نشسته و سخنان ایشان را در مورد اهمیت زیارت و زیاتنامه حضرت معصومه سلام الله علیها با گوش جان مورد تفکر و تفقه قرار دادیم تا به اندازه ظرفیت روحی خود با مقام زیارتی حضرت معصومه سلام الله علیها آشنا شویم.

خانم رادبودان معتقد است در دنیایی که انسان دغدغه مند بوده و همواره افکار گوناگون او را به هر سمت و سویی می کشد مقوله زیارت بسیار با اهمیت است زیرا زیارت معصومین و حضرت معصومه سلام الله علیها نه تنها برای مسلمان بلکه برای غیر مسلمان نیز موجب آرامش است.

استاد حوزه علمیه خواهران داشتن زیارتنامه مأثوره را نشانه جایگاه و شأن عظیم حضرت معصومه سلام الله علیها عنوان کرد، تصریح کرد: مفاهیمی که در زیارتنامه حضرت معصومه سلام الله علیها به کار رفته از سوی امام رضا علیه السلام تعلیم داده شده است و این واژه و مفاهیم شأن عظیم حضرت معصومه سلام الله علیها را همانطور که بیان شد مورد تأکید قرار می دهد.

استاد حوزه علمیه خواهران اظهار کرد: رکن اصلی در زیارت معرفت است و هر چه زیارت با معرفت بیشتر انجام شد به اصل حقیقت و ماهیت خود نزدیک تر خواهد بود همانگونه که امام صادق علیه السلام بعد مسافت را در زیارت ابا عبدالله حسین علیه السلام شرط ندانسته و وضو گرفتن و قرار گرفتن در زیر آسمان و سلام رو به قبله و نگاه رو به قبله را زیارت امام حسین علیه السلام عنوان می کنند.

وی افزود: براین اساس مقوله زیارت معصوم تنها به زیارت فیزیکی ختم نمی شود بلکه سلام به حضرت معصومه سلام الله علیها نیز زیارت ایشان محسوب می شود و در زیارت بعد زمانی و مکانی و مسافت اهمیت ندارد بلکه آنچه مهم است زیارت با معرفت معصوم است.

استاد حوزه علمیه خواهران یادآور شد: شناخت زیربنای زیارت با معرفت معصوم است و هر کسی معصومی را بشناسد و به مقام او معرفت پیدا کند به یقین خواهد توانست سیره و سبک زندگی آن معصوم را در زندگی خود پیاده کند به همین دلیل اسلام و ائمه معصوم به این اندازه برای زیارت با معرفت ارزش قائل بوده و پادش زیارت با معرفت معصوم را بهشت عنوان می کنند.

انتهای پیام/ ۹۶۱۱۲


۲۰ آذر ۱۳۹۶ بانوان کد خبر: ۱۸۴۷۶
دیدگاه‌ها

دیدگاه بگذارید