به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها، حجت‌الاسلام والمسلمین اسماعیل محمدی کرمانشاهی ظهر امروز در آیین رونمایی از دستاوردهای جدید آستان مقدس کریمه اهل بیت(س) که در سالن محراب حرم مطهر برگزار شد، با اشاره به اینکه مدیریت فرهنگی و هنری آستان مقدس به مدیریت کتابخانه و موزه تغییر عنوان داشته است، اظهار کرد: ۲۵۰ عنوان منبع در کتابخانه وجود دارد که ۱۰ درصد این منابع در سال جدید اضافه شده است.

وی اضافه کرد: امسال در مجموع کتاب‌هایی به ارزش ۶۰۰ میلیون تومان به کتابخانه آستان مقدس کریمه اهل بیت(س) اهدا شده است.

مدیر کتابخانه و موزه آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها تصریح کرد: فهرست قرآن‌های چاپی آستان مقدس کریمه اهل بیت(س) تهیه شده است و در اختیار عموم پژوهشگران و محققان علاقمند قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه کتابخانه آستان مقدس در گروه ۱۰ کتابخانه جامع کشور است، عنوان کرد: در کشور ایران کمتر از ۱۰ گنجینه قرآن داریم که گنجینه کتابخانه آستان مقدس کریمه اهل بیت(س) در میان این گنجینه‌ها آثار ارزشمندی را به خود اختصاص داده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی کرمانشاهی یادآور شد: امیدواریم در سال آینده بتوانیم همایش ویژه‌ای را در راستای معرفی دستاوردهای موزه، کتابخانه و مرکز اسناد آستان مقدس کریمه اهل بیت(س) برگزار کنیم.(p1)

پایان پیام/ ۹۶۱۱۵