خانم صفایی در گفت و گو با پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها با اشاره به شأن عظیم حضرت معصومه سلام الله علیها گفت: حضرت معصومه سلام الله علیها در مقام بندگی خدا به درجه ای رسیده بودند که با وجود توان بر گناه و معصوم نبودن، عصمت داشتند.

وی افزود: عصمت و عفت حضرت معصومه سلام الله علیها ایشان را برای دختران و پسران جوان در اعصار مختلف الگو کرده است چرا که این بانو با زندگی سراسر حجاب و عفاف خویش به نسل امروز آموخته اند که با وجود ازدواج نکردن نیز می توان به عالی ترین مقامات انسانی و کمالات معنوی رسید.

استاد حوزه علمیه خواهران تصریح کرد: حضرت معصومه سلام الله علیها با وجود اینکه ازدواج نکردند به جوانان امروز می آموزند که ازدواج نکردن به معنای آلوده شدن به گناه نیست بلکه مؤمن در صورتی که امکان ازدواج نداشته باشد با انس با خدا و بندگی خداوند و روزه گرفتن و عبادت زیاد می تواند خود را از گناه محفوظ داشته و بر غریزه جنسی خود مسلط شود.

صفایی ادامه داد: از آن جایی که حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها دارای مقام شفیعه، محدثه و معصومه هستند در عصر ایشان مردی نبود که از نظر کمالات معنوی بتواند همتای این بانو باشد بنابراین شرایط ازدواج برای ایشان فراهم نشد.

استاد حوزه علمیه خواهران اختناق دستگاه حاکم را از دیگر دلایل تجرد حضرت معصومه سلام الله علیها عنوان کرد، یادآور شد: دلایل مختلفی برای ازدواج نکردن حضرت معصومه سلام الله علیها وجود دارد اما آنچه در مورد این بانو اهمیت دارد عفت و حیای بی نظیر ایشان است که مدفن ایشان را در طول تاریخ به محل گردهمایی انصار ائمه معصوم(ع) تبدیل کرده و در آخر الزمان نیز پرچم قیام مهدوی از بارگاه و مزار ایشان به آسمان بلند خواهد شد.(t1)

پایان پیام/ ۹۶۱۱۲