به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها، شجاعی صبح امروز در همایش کتابخانه‌های تخصصی استان قم که در سالن همایش شهید مطهری پژوهشکده علامه طباطبایی برگزار شد، با اشاره به اینکه جای کتاب را هیچ چیز دیگری نمی‌گیرد، اظهار کرد: کتاب در آموزه‌های دینی نیز جایگاه مشخصی دارد و روایات مختلفی در مورد اهمیت مطالعه و تحقیق بیان شده است.

دبیر مجمع کتابخانه‌های تخصصی استان قم به برخی از کتابخانه‌های برجسته جهان اسلام اشاره کرد و افزود: با تشکیل حوزه‌های علمیه در شهرهای مختلف کتابخانه‌های بزرگ نیز در این شهرها دنبال شد که شهر مقدس نیز از این قاعده مستثنی نیست.

وی با بیان اینکه کتابخانه‌های مختلف از جمله کتابخانه آیت‌الله مرعشی نجفی در شهر قم وجود دارد، تصریح کرد: با راه‌اندازی پژوهشگاه‌ها و مراکز علمی کتابخانه‌های تخصصی نیز در استان قم توسعه یافت و اکنون کتابداران راه پژوهشگران را هموار نموده و آخرین دستاوردهای علمی را به محققان و پژوهشگران ارائه می‌دهند.

شجاعی با تاکید بر اینکه مجمع کتابخانه‌های تخصصی استان قم در سال ۹۳ فعالیت خود را آغاز کرده است، عنوان کرد: با تشکیل ساختار جدید نخستین مجمع مکتا را در سال گذشته در پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار شد و آیین‌نامه مورد نیاز را به تصویب رسید.

وی از برگزاری نشست‌های مختلفی علمی توسط مجمع مکتا یاد کرد و گفت: اکنون دو میلیون و ۹۰۰ هزار جلد کتاب در کتابخانه‌های تخصصی استان قم وجود دارد و در اختیار عموم محققان و پژوهشگران است.

شجاعی ضمن تقدیر از حمایت شخصیت‌های مختلف حوزوی از مجمع کتابخانه‌های تخصصی استان قم تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم با استفاده از ظرفیت مجموعه‌های فرهنگی در راستای رسیدن به افق‌های مورد نظر گام برداریم.(p2)

پایان پیام/ ۹۶۱۱۵