عفت و پایبندی به اخلاق شاخصه جوانان پیرو مکتب امام حسن عسکری(ع) است

استاد حوزه علیمه خواهران سیره امام حسن عسگری(ع) را بهترین الگو برای جوانان امروزی عنوان کرد، گفت: عفت و پایبندی به اخلاق شاخصه جوانان پیرو مکتب امام حسن عسگری(ع) است.
عفت و پایبندی به اخلاق شاخصه جوانان پیرو مکتب امام حسن عسکری(ع) است
استاد حوزه علیمه خواهران سیره امام حسن عسگری(ع) را بهترین الگو برای جوانان امروزی عنوان کرد، گفت: عفت و پایبندی به اخلاق شاخصه جوانان پیرو مکتب امام حسن عسگری(ع) است.

به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها، خانم خدایی پیش از ظهر امروز در رواق حضرت خدیجه سلام الله علیها با اشاره به ابعاد شخصیتی و سیره امام حسن عسکری علیه السلام گفت: سیره زندگانی و اخلاقی امام حسن عسکری علیه السلام برای جوانان امروز الگو است زیرا ایشان در اوج جوانی به مقام امامت رسیدند.

استاد حوزه علمیه خواهران افزود: امام حسن عسکری علیه السلام با این که در اوج جوانی بودند هرگز خود را به گناه آلوده نکرده و همواره به اخلاق محمدی پایبند بودند و آداب دین را رعایت می کردند.

وی با بیان این که این خصلت اخلاقی امام یعنی پایبندی به اخلاق دینی باید برای جوانان امروز که شور جوانی و غلیان احساسات را عامل کشیده شدن خود به سمت گناه عنوان می کنند الگو باشد، گفت: شیعه واقعی طبق سخن امام صادق علیه السلام کسی است که به اوامر و نواهی دین و اهل بیت(ع) پایبند بوده و در مسیر امام علی علیه السلام برای احیای دین تلاش کند.

خدایی تصریح کرد: امام حسن عسکری علیه السلام در تمام طول دوران حیات خود و پس از اینکه عهده دار مقام امامت شدند سعی کردند که بر طبق سیره ائمه پیش از خود حرکت کرده و همواره به دستورات الهی تقید داشتند و شیعیان را نیز به پیروی از سیره اهل بیت(ع) دعوت می کردند.

وی افزود: خلفای عباسی تلاش زیادی کردند تا به روش های مختلف امام را از مسیر حق و حققیت منحرف کنند اما همانطور که بیان شد امام عسکری علیه السلام با وجود اینکه در اوج جوانی بودند هرگز از صراط حق منحرف نشدند و همواره در اخلاق و فضیلت های اخلاقی شهره مردم زمان خود بوده و حتی دشمنان ایشان نیز به مقام عصمت این امام و فضایل اخلاقی ایشان شهادت داده اند.

استاد حوزه علمیه خواهران تصریح کرد: عده ای از جوانان امروزی به بهانه اینکه در کهنسالی از گناه توبه کرده و در مسیر حق و حقیقت حرکت خواهند کرد گناهان و اعمال منکر خود را توجیه می کنند در حالی که باید دقت کرد که این تفکر، تفکر شیطانی است و تنها شیطان است که به بهانه توبه فردا انسان را دعوت به گناه می کند.

خدایی عفت ورزی و پایبندی به اخلاق را شاخصه جوانان پیر مکتب امام حسن عسکری علیه السلام عنوان کرد، یادآور شد: جوان شیعه در طول زندگی خود سعی می کند همواره در طریق حق حرکت کند و چنین جوانی از فرصت جوانی برای بندگی خدا استفاده می کند تا در کهنسالی بتواند به عالی ترین مدارج معنوی در بندگی خداوند دست پیدا کند.(p2)

انتهای پیام/ ۹۶۱۱۲


۶ دی ۱۳۹۶ بانوان کد خبر: ۲۰۵۰۴
دیدگاه‌ها