برای هشتمین سال متوالی

زائر عراقی با پای پیاده به حرم کریمه اهل بیت(س) رسید

زائر عراقی که در مسیر پیاده‌روی اربعین حسینی به نام حضرت معصومه سلام‌الله علیها موکب دارد، امسال برای هشتمین سال متوالی بعد از کیلومترها پیاده‌روی به حرم کریمه اهل بیت(س) رسید.
زائر عراقی با پای پیاده به حرم کریمه اهل بیت(س) رسید
زائر عراقی که در مسیر پیاده‌روی اربعین حسینی به نام حضرت معصومه سلام‌الله علیها موکب دارد، امسال برای هشتمین سال متوالی بعد از کیلومترها پیاده‌روی به حرم کریمه اهل بیت(س) رسید.

به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها، جواد طه رحيم انجور که به دلیل ارادتش به بانوی کریمه اهل بیت(س) او را “جواد معصومه ” لقب داده‌اند، امسال برای هشتمین سالی متوالی مسیر خرمشهر تا شهر مقدس قم را پیاده طی کرد و بعد از تحمیل سختی‌های مسیر و گذشت مدتی طولانی، روز گذشته همزمان با سالروز رحلت حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها به حرم مطهر ایشان رسید.

کسالت جسمی این زائر 45 ساله حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها سبب شده که امسال نتواند بخش‌هایی از مسیر را پیاده‌روی کند اما مسیر اراک تا قم با پرچم موکب « عزاء یا معصومه سلام‌الله علیها» به صورت کامل طی پنج روز پیاده‌روی کرده است.

او هر ساله در مسیر پیاده‌روی اربعین حسینی موکب « عزاء یا معصومه سلام‌الله علیها» را در عمود 818 برپا می‌کند و مردم شهرهای مختلف اراک، قم، مشهد و شمالی‌ها نیز در موکب او به بیش از 600 نفر از زائران خدمت‌رسانی می‌کنند.

جواد معصومه از ارادت ویژه خود به حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها یاد کرد و افزود: سال نخستی که در مسیر پیاده‌روی اربعین حضور یافتم، مشاهده کردم که نام کریمه اهل بیت(س) در مسیر پیاده‌روی اربعین غریب است به همین علت موکبی را به نیت حضرت برپا کردم و زمین آن را نیز با مشارکت اقوام خریده‌ام و هر سال با مشارکت ایرانی‌ها و اقوام خود به زائران امام حسین علیه‌السلام خدمت‌رسانی می‌کنم.

وی در مورد انگیزه خود در این سفر معنوی گفت: هر چند این سفر برای من سختی‌های بسیاری دارد اما شوق زیارت ضریح حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها و عرض ارادت به پیشگاه ایشان سختی راه را از یاد می‌برد.

همچنین، روز گذشته پرچم متبرک آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها به دست حجت‌الاسلام والمسلمین صفر فلاحی معاون فرهنگی این آستان مقدس به جواد معصومه اهدا شد.

حرم کریمه اهل بیت(س) این روزها میزبان زائرهایی است که از نه فقط از سراسر ایران بلکه از سراسر جهان با هر وسیله و روشی تلاش می‌کنند تا خود را به حرم مطهر رسانده و برای رحلت دختر حضرت موسی بن جعفر علیه السلام به سوگ بنشینند.(t2)

انتهای پیام/ ۹۶۱۱۵


۹ دی ۱۳۹۶ بین الملل کد خبر: ۲۰۸۲۱
دیدگاه‌ها