پرتال جامع
سامانه نذورات
پیوند آسمانی
زیارت مجازی
سامانه منابع انسانی
سامانه خادم افتخاری
سامانه قرآن و عترت
کتابخانه، موزه و مرکز اسناد
سامانه مسابقه
سامانه مسابقه
موسسه زائر

دیدار طلاب آذربایجان شرقی با تولیت آستان حضرت معصومه(س)

جمعی از طلاب تسویج استان آذربایجان شرقی با آیت الله سعیدی، تولیت آستان مقدس حضرت معصومه علیهاالسلام دیدار کردند.
دیدار طلاب آذربایجان شرقی با تولیت آستان حضرت معصومه(س)
جمعی از طلاب تسویج استان آذربایجان شرقی با آیت الله سعیدی، تولیت آستان مقدس حضرت معصومه علیهاالسلام دیدار کردند.

به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه علیهاالسلام، آیت‌الله سید محمد سعیدی در این دیدار که پیش از ظهر امروز در سالن محراب حرم مطهر برگزار شد، گفت: بر اساس آیات قرآن کریم و روایات معصومین(ع)، مسیری نورانی برای کسانی که خود را تابع و مطیع اهل‌بیت(ع) می‌دانند، مشاهده می‌شود.
وی با اشاره به واژه «منا» و «لیس منا» در آیات و روایات گفت: معصومین(ع) در سخنان خود گروهی را از خود می‌دانند و گروهی را غیرخودی معرفی می‌کنند. انسان با بررسی این سخنان، متوجه می‌شود که در کدامین گروه قرار دارد.
امام جمعه قم بابیان این‌که در صورت نبود این معیارها، خطر کج‌رفتاری و بدرفتاری وجود دارد، گفت: امام صادق علیه‌السلام فرموده‌اند کسی که در موقع غضب، مالک نفس خود نیست، از ما نیست؛ این امام همام درجایی دیگر فرموده‌اند شیعه ما کسی است که اگر از گرسنگی هم بمیرد، از مخالفان ما چیزی دریافت نمی‌کند.
وی افزود: مصادیق زیادی در کلام معصومین(ع) دراین‌باره وجود دارد، ولی قانون اصلی در این عرصه، آیه 36 سوره مبارکه ابراهیم است که در این آیه حضرت ابراهیم علیه‌السلام می‌فرمایند: «…فَمَنْ تَبِعَنِي فَإِنَّهُ مِنِّي…»؛ پس هر كه از من پيروى كند بی‌گمان او از من است. مسئله مهم درباره این آیه، ولایت مداری افراد است که موجب می‌شود، جزو مؤمنان شود، نه نسب افراد.
آیت الله سعیدی به کشته شدن فرزند حضرت نوح علیه‌السلام در عذاب الهی اشاره کرد و گفت: فرزند نوح علیه‌السلام، در عین این‌که در خانه یک معصوم پرورش‌یافته بود، با توجه به این‌که از این پیامبر خدا تبعیت نکرد، از زمره مؤمنان خارج شد و عذاب الهی شامل حال او گردید.

انتهای پیام/ ۹۶۱۱۱


۱۰ دی ۱۳۹۶ تولیت کد خبر: ۲۰۹۳۰
دیدگاه‌ها

دیدگاه بگذارید

wpDiscuz