به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها، حجت‌الاسلام والمسلمین علی سعیدی امشب در مراسم گرامیداشت ایام‌الله دهه بصیرت که در شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر برگزار شد، با اشاره به اینکه خداوند متعال در آیات قرآن کریم بر لزوم ثابت قدم بودن مؤمنان در مسیر حق تاکید کرده است، اظهار کرد: برخی با وجود اینکه در مقطعی عملکرد مطلوبی دارند اما به تدریج دچار اختلاف و انحراف می‌شوند.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه انسان مؤمن در مسیر الهی با جان و مال خود ایثار می‌کند، تصریح کرد:‌ ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در کشور باید به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد تا در زمان تهاجم دشمن بتوانیم به مقابله بپردازیم.

وی با تاکید بر اینکه زندگی‌نامه برخی از یاران پیامبر اسلام(ص) نشان از تغییر آنها بر اساس گذشت زمان است، عنوان کرد:‌ همانطور که اگر انسان مسیر درست را طی نکند دچار لغزش می‌شود انقلاب نیز بدون حرکت در مسیر درست دچار لغزش می‌شود، برخی انقلاب‌ها در دوره‌ای به شیوه مطلوب عمل کردند اما در دوره‌ای دیگر دچار توقف شدند.

حجت‌الاسلام والمسلمین سعیدی با اشاره به اینکه حرکت جامعه در مسیر دین نیازمند رعایت ضوابط است، گفت: مردم باید نسبت به رعایت قواعد دینی اهتمام جدی داشته و به اصول و موازین شرعی پایبند باشند همانطور که جوامع مختلف اسلامی در طول تاریخ به این موضوع توجه داشتند.

وی خاطرنشان کرد:‌ برخی گاهی دچار لغزش‌های اخلاقی و برخی دیگر با مشکل لغزش‌های مالی روبرو می‌شوند، شیطان برای هر فردی دام متفاوتی را درنظر گرفته تا بتواند افراد را به سمت گمراهی هدایت کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین سعیدی مطرح کرد: ریزش، سیاسی نیز می‌تواند باشد چراکه گاهی رئیس جمهور، نماینده مجلس، فرماندار و استاندار نیز می‌تواند در دوره‌ای درست عمل کند و در دوره دیگری عملکرد اشتباهی داشته باشد اما فرد مؤمن بر اساس تغییر وضعیت‌ها برخوردها و ارتباطات خود را دنبال می‌کند.

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یادآور شد: برخی از افراد از ابتدا منافق هستند و با پنهان کردن چهره واقعی خود در مشاغل و مسؤولیت‌ها قرار می‌گیرند اما برخی دیگر در ابتدا سالم هستند و در چارچوب عمل می‌کنند و با حرکت در مسیر دچار انحراف می‌شوند که این موضوع مهم باید در شرایط کنونی جامعه اسلامی مورد توجه قرار گیرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سعیدی بابیان اینکه پست‌ها و مسئولیت‌ها برخی انسان‌ها را منحرف می‌کند، عنوان کرد: افرادی که در جایگاهی قرار می‌گیرند باید مراقب عملکرد خود باشند تا دچار تغییر نشوند؛ شیطان برای فریب هر فردی نقشه‌ای دارد.(p1)

پایان پیام/ ۹۶۱۱۵