مدیرعامل مؤسسه فرهنگی و اقتصادی زائر کریمه خبر داد

افزایش تولید گیاهان دارویی در سال جاری

مدیرعامل مؤسسه فرهنگی و اقتصادی زائر کریمه از تولید چهار هزار و 500 کیلوگرم گل محمدی و گیاهان داروئی در سال گذشته یادکرد و افزود: امسال تولید گیاهان دارویی افزایش قابل‌توجهی خواهد داشت.
افزایش تولید گیاهان دارویی در سال جاری
مدیرعامل مؤسسه فرهنگی و اقتصادی زائر کریمه از تولید چهار هزار و 500 کیلوگرم گل محمدی و گیاهان داروئی در سال گذشته یادکرد و افزود: امسال تولید گیاهان دارویی افزایش قابل‌توجهی خواهد داشت.

به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها، حسین فراهانی ظهر امروز در دیدار اعضای هیئت‌مدیره مؤسسه فرهنگی و اقتصادی زائر کریمه با آیت‌الله سید محمد سعیدی تولیت آستان مقدس کریمه اهل‌بیت(س) که در سالن محراب انجام شد، با اشاره به اینکه سال گذشته چاپ 131 عنوان کتاب را توسط مؤسسه فرهنگی و اقتصادی زائر کریمه انجام داده‌ایم، اظهار کرد: 850 هزار جلد کتاب در سال گذشته در واحدهای فروش موسسه عرضه‌شده که این آمار نسبت به سال 94 بیش از 20 درصد افزایش داشته است.

وی از قرآن کریم، مفاتیح‌الجنان، صحیفه فاطمیه و حلیه‌المتقین به‌عنوان چهار کتاب پرفروش مؤسسه نام برد و اضافه کرد: آمار سفارش‌های آستان مقدس نزدیک به یک‌میلیون و 350 هزار شماره شامل چاپ قبوض، بروشور و غیره بوده است.

مدیرعامل مؤسسه فرهنگی و اقتصادی زائر کریمه به احداث 850 هکتار باغ‌های مختلف در سال گذشته اشاره کرد و گفت: 12 جلسه در حوزه باغبانی با حضور کارشناسان برگزارشده است که با این جلسات توانسته اقدامات خود را به‌صورت کارشناسی شده دنبال کنیم.

وی بابیان اینکه برای حفظ محصولات از آفات روش‌های مختلفی غیر از روش‌های شیمیایی در دستور کار قرارگرفته است، عنوان کرد: باغ های پسته سال گذشته 835 تن پسته تولید داشتند و باغ‌های انار و زیتون نیز اجاره داده‌شده اند.

فراهانی از تولید چهار هزار و 500 کیلوگرم گل محمدی و گیاهان داروئی در سال گذشته یادکرد و افزود: امسال تولید گیاهان دارویی افزایش قابل‌توجهی داشته است، تولید 160 تن انگور یاقوتی در 30 هکتار، 867 تن جو در 140 هکتار، 658 تن کلزا در 217 هکتار، هزار و 249 تن گندم در 251 هکتار و ذرت علوفه 10 هزار و 500 تن در 225 هکتار نیز از دیگر دستاوردهای مؤسسه فرهنگی و اقتصادی زائر کریمه است.

وی با اشاره به اینکه تاکنون کمیته‌های فنی آب‌وخاک 30 جلسه و شیلات و دام نیز 15 جلسه را برگزار کرده‌اند، گفت: در مؤسسه فرهنگی و اقتصادی زائر کریمه تلاش شده است تا بتوانیم هزینه‌ها را کاهش و درآمدها را افزایش دهیم و در این راستا به افزایش بهره‌وری از ظرفیت‌های مختلف ازجمله زمین‌های زراعتی نیز توجه داشته‌ایم.

فراهانی از نقش مؤسسه فرهنگی و اقتصادی زائر کریمه در مجتمع‌های مختلف ازجمله «ابریشم»، «امید» و «آزادگان» یادکرد و ادامه داد: امیدواریم در حوزه عمرانی نیز با تلاش‌های مستمر بتوانیم یک ارزش‌افزوده و درآمدزایی پایدار را برای آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها رقم بزنیم.(p2)

انتهای پیام/ ۹۶۱۱۵


۲۰ دی ۱۳۹۶ تولیت کد خبر: ۲۱۷۳۴
دیدگاه‌ها