به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها، نشست شورای فرهنگ عمومی استان قم ظهر امروز در سالن محراب شبستان امام خمینی(ره) برگزار و در این نشست احکام رؤسا و اعضای شوراهای فرهنگی استان قم به ائمه جمعه و بخشداران استان اهدا شد.

در ابتدای این نشست مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم با اشاره به دغدغه‌های رهبر انقلاب اسلامی در موردتهاجم فرهنگی دشمن عنوان کرد: رسالت شورای فرهنگ عمومی در این حوزه بسیار مهم است چراکه باید متناسب با دغدغه‌های رهبری حرکت کند تا بتواند در سطوح مختلف فعالیت‌های موردنظر را انجام دهد.

سید موسی حسینی کاشانی از اهمیت ترویج فرهنگ دینی در میان اقشار مختلف جامعه یادکرد و ادامه داد: با ترویج این فرهنگ می‌توانیم جامعه را از بسیاری از مشکلات در امان نگه‌داریم.

همچنین، فرماندار قم طی سخنانی با تأکید بر اینکه امسال باید برنامه‌ریزی جامع برای دهه فجر داشته باشیم، عنوان کرد: ستادهای دهه فجر بخش‌ها با محوریت ائمه جمعه و بخشداران فعالیت‌های خود را دنبال می‌کنند.

رضا سیار از برگزاری نشست‌های مردمی با حضور مسئولان به‌منظور بررسی مشکلات مردم به مناسبت دهه فجر یادکرد و گفت: پروژه‌های مختلف عمرانی را برای دهه فجر امسال در نظر گرفته که در بخش‌های مختلف استان دنبال می‌شود.

در پایان این نشست رئیس شورای فرهنگ عمومی استان قم با اشاره به اینکه مشکلات و مباحث فرهنگی استان باید در شورای فرهنگ عمومی موردتوجه قرار گیرد، عنوان کرد: افراد در هر منطقه‌ای که هستند باید نسبت به رفع مشکلات فرهنگی خاص منطقه خود دغدغه و اهتمام ویژه داشته باشند.

آیت‌الله سید محمد سعیدی بابیان اینکه برخی از سنت‌ها مناسب جامعه اسلامی نیستند، اضافه کرد: باید تلاش کنیم تا این سنت‌های نامناسب فراموش شود و جامعه سنت‌های درست را جایگزین سنت‌های نادرست کند.

 

پایان پیام/ ۹۶۱۱۵