به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها، جشنواره فرهنگی «زنگ انقلاب» به مناسبت فرارسیدن دهه فجر انقلاب اسلامی و همت اداره مشاوره و خدمات فرهنگی آستان مقدس کریمه اهل‌بیت(س) با محوریت برگزاری مراسمات بزرگداشت، تجمع بچه‌های انقلابی و مسابقات مختلف فرهنگی در سطح استان قم درحال برگزاری است.

دانش‌آموزان مدارس مختلف در قالب این جشنواره فرهنگی می‌توانند با موضوعات جایگاه قم و حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها در انقلاب اسلامی، شهدای نوجوان انقلاب اسلامی و حماسه فاطمی انقلاب در مسابقه تهیه روزنامه‌دیواری شرکت کنند.

همچنین، برگزاری مراسمات بزرگداشت دهه فجر انقلاب اسلامی ویژه دانش‌آموزان از دیگر برنامه‌های جشنواره فرهنگی زنگ انقلاب است که با بخش‌های مختلفی ازجمله اجرای جنگ شادی، برگزاری مسابقه و اجرای گروه‌های سرود و تئاتر برگزار می‌شود.

بر اساس این گزارش، مسابقه نقاشی متری نیز ویژه پسران و دختران با موضوع‌های مرتبط با انقلاب اسلامی و دهه فجر در رواق کودک پسران جنب درب یک و رواق کودک دختران در بالکن شرقی حرم مطهر دنبال می‌شود.

برگزاری مسابقه کتاب‌خوانی با محوریت منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی در مورد شاخص‌های جوان و نوجوان انقلابی و اهدا جوایز ارزنده‌ای به نفرات برتر از دیگر برنامه‌های این جشنواره فرهنگی خواهد بود.

لازم به ذکر است، تجمع بچه‌های انقلابی ویژه دختران و پسران مقطع سنی هفت تا ۱۳ سال به‌عنوان یکی از برنامه‌های جشنواره زنگ انقلاب در روز ۲۲ بهمن‌ماه از ساعت ۹ الی ۱۰ صبح در صحن جوادالائمه علیه‌السلام برگزار می‌شود.(t1)

پایان پیام/ ۹۶۱۱۵