در آغاز ترم جدید انجام شد

ثبت‌نام بیش از 1500 نفر در کلاس‌های معارفی خواهران آستان حضرت معصومه(س)

هزار و 502 معارف‌آموز برای ترم جدید سال جاری در کلاس‌های معارفی واحد فرهنگی خواهران آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها در 6 رشته مختلف ثبت‌نام کرده‌اند.
ثبت‌نام بیش از 1500 نفر در کلاس‌های معارفی خواهران آستان حضرت معصومه(س)
هزار و 502 معارف‌آموز برای ترم جدید سال جاری در کلاس‌های معارفی واحد فرهنگی خواهران آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها در 6 رشته مختلف ثبت‌نام کرده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها، همزمان با فصل زمستان و آغاز ثبت‌نام ترم جدید معارفی واحد فرهنگی خواهران آستان مقدس کریمه اهل‌بیت(س) هزار و 502 معارف‌آموز در 6 رشته معارفی این واحد ثبت‌نام کرده‌اند.

همچنین، در فصل پاییز هزار و 487 نفر در کلاس‌های معارفی آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها حضور داشتند که از این تعداد 350 نفر فراگیر آزاد بوده‌اند.

بر اساس این گزارش، در کلاس‌های معارفی فقه و احکام در سه بخش دماء‌ثلاثه، احکام از ابتدا و احکام بانوان در مجموع 97 نفر حضور داشتند.

در رشته علوم قرآن و تفسیر که در فصل پاییز برگزار شد در مجموع 260 نفر از خواهران در بخش‌های تفسیر ترتیبی جزءهای 10، 2، 12، 15، تفسیر موضوعی آیات قیامت، سوره یس و تدبر در قرآن حضور داشته و از معارف تفسیری قرآن کریم بهره‌مند شدند.

همچنین، در رشته کلام و اعتقادات شامل مهدویت‌های (1)، (2) و تکمیلی، معنویت رهایی ویژه بزرگسالان و به رنگ خدا نیز 695 نفر فراگیر حضور داشته و با مباحث مهدوی و اعتقادات آشنا شدند.

گفتنی است، در فصل پاییز رشته حدیث و علوم حدیث شامل شرح نهج‌البلاغه، شرح نهج‌البلاغه مهدوی ارفع و صحیفه سجادیه با 167 نفر فراگیر به کار خود پایان داد.

در رشته اخلاق و تربیت شامل اخلاق در نهج‌البلاغه، اخلاق محمدی، کارگاه وسواس، همسرداری، روابط زوجین، تربیت فرزند، تربیت نوجوان، مادرانه‌ها، مهارت زندگی، آموزش پیش از ازدواج، فضای مجازی، فضای مجازی ویژه نوجوان، طب مقدماتی، طب تکمیلی سطح، طب تکمیلی سطح، چشمه معرفت طب نوجوان و کارگاه هنری نوجوانان نیز 756 فراگیر شرکت کردند.

لازم به ذکر است، رشته سیره و سبک زندگی اهل‌بیت(ع) با 30 نفر، دوره ارتقاء سطح مربیان کودک و اساتید با 82 نفر و سبک زندگی اسلامی ویژه اساتید با 22 فراگیر در فضل پاییز خاتمه یافت.

همچنین، در فصل پاییز 45 نوجوان و هزار 442 جوان و بزرگسال در کلاس‌های معارفی آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها حضور داشتند.

بر اساس این گزارش، در آزمون‌های برگزار شده در ترم پاییز 157 نفر در رشته فقه و احکام، 159 نفر در رشته علوم قرآن و تفسیر، 149 نفر در رشته کلام و اعتقادات، 56 نفر در رشته علوم حدیث، 390 نفر در رشته اخلاق و تربیت و در مجموع 911 فراگیر در رشته‌های مختلف شرکت کردند.(t1)

انتهای پیام/ ۹۶۱۱۲


۱۶ بهمن ۱۳۹۶ بانوان کد خبر: ۲۲۹۴۴
دیدگاه‌ها