به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها، حجت‌الاسلام‌والمسلمین ظهیری قبل از نماز جماعت ظهر و عصر امروز در شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر کریمه اهل‌بیت(س) با اشاره به ویژگی‌های حضرت زهرا سلام‌الله علیها، اظهار داشت: یکی از زیباترین صفات ایشان که در روایات به آن اشاره شده، این است که  خداوند، از رضایت صدیقه کبری سلام‌الله علیها خوشنود و از خشم ایشان غضب‌ناک می‌شوند.

وی افزود: حضرت زهرا سلام‌الله علیها به مردم و شیعیان تاکید می‌کردند که سعی کنید اعمال خود را به شیوه‌ای انجام دهید که مورد رضایت خداوند متعال قرار گیرد.

این استاد حوزه علمیه تصریح کرد: اگر فردی به دنبال رضایت مردم باشد و رضایت خداوند را در نظر نگیرد، در روایت داریم که خداوند آن فرد را به حال خود رها می‌کند.

وی کسب خیر دنیا و آخرت را در رضایت خداوند دانست و ادامه داد: امام سجاد علیه‌السلام نقل می‌کند که پدرم می‌فرمودند “فردی که در زندگی به‌دنبال رضایت خداوند باشد و رضایت مردم برای او مهم نباشد، خداوند نیز به امور زندگی او توجه ویژه می‌کند اما فردی که به‌دنبال رضایت مردم است درحالی که خداوند از او خشمگین باشد به مردم واگذار می‌شود.

حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین ظهیری خاطرنشان کرد: تمام اعمال، رفتار و کردار اهل‌بیت(ع) در آئینه تمام‌نمای خواست خداوند و رضایت پروردگار قرار دارد.

وی بابیان اینکه رضایت مردم نباید در متن زندگی افراد باشد، ابراز کرد: رضایت مردم باید در حاشیه زندگی انسان باشد چراکه رضایت خداوند که اساس و رکن است باید در متن زندگی قرار گیرد.

پایان پیام/ ۹۶۱۱۶