مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم خبر داد

برگزاری دوره آموزشی امربه‌معروف ویژه مسئولان هیئت‌های مذهبی

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم از آغاز دوره آموزشی ویژه مسئولان هیئت‌های مذهبی با محوریت امربه‌معروف و نهی از منکر هم‌زمان با 15 اسفندماه خبر داد.
برگزاری دوره آموزشی امربه‌معروف ویژه مسئولان هیئت‌های مذهبی
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم از آغاز دوره آموزشی ویژه مسئولان هیئت‌های مذهبی با محوریت امربه‌معروف و نهی از منکر هم‌زمان با 15 اسفندماه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها، حجت‌الاسلام‌والمسلمین عباس اسکندری امروز در نشست شورای امربه‌معروف و نهی از منکر استان قم که در سالن محراب برگزار شد، با اشاره به اینکه پوشش تبلیغاتی و تبلیغات محیطی در حوزه امربه‌معروف و نهی از منکر به شیوه مطلوب دنبال شده است، عنوان کرد: با افزایش تعامل میان ستاد و شهرداری می‌توانیم نیازهای تبلیغی را رفع کنیم.

وی از برگزاری دوره تربیت متخصص امربه‌معروف و نهی از منکر یادکرد و ادامه داد: پیشگیری از منکرات و آسیب‌های اجتماعی را در این دوره مورد توجه قرار داده و دوره آموزشی مهارت‌های زندگی را نیز با رویکرد پیشگیری از جرم و منکرات در مساجد دنبال می‌کنیم.

معاون فرهنگی، تحقیقات و آموزش ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر استان قم به آغاز دوره آموزشی ویژه مسئولان هیئت‌های مذهبی با محوریت مباحث مرتبط در حوزه امربه‌معروف و نهی از منکر ‌هم‌زمان با 15 اسفندماه اشاره کرد و گفت: در این دوره ارائه روش‌های تذکر لسانی در راستای فرهنگ‌سازی عمومی مورد توجه قرار می‌گیرد.

وی با تأکید بر اینکه همگان باید در راستای تحقق اهداف فرهنگی موردنظر در حوزه امربه‌معروف و نهی از منکر مشارکت داشته باشند، گفت: طلاب و روحانیون در این عرصه نقش قابل‌توجهی دارند که نباید نسبت به نقش آن‌ها بی‌توجه باشیم.

حجت الاسلام والمسلمین اسکندری بر ارائه آموزش‌های محوری برای اقشار مختلف جامعه تأکید کرد و افزود: فراگیری امربه‌معروف و نهی از منکر می‌تواند بسیاری از ناهنجاری‌ها و مشکلات جامعه را رفع کند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم با اشاره به فعالیت‌های انجام‌شده به همت این اداره‌کل در حوزه امربه‌معروف و نهی از منکر تصریح کرد: امیدواریم با استفاده از ظرفیت‌ها و امکانات موجود بتوانیم در راستای اهداف موردنظر گام‌های موردنیاز را برداریم.(p1)

انتهای پیام/ ۹۶۱۱۵


۸ اسفند ۱۳۹۶ تولیت کد خبر: ۲۴۳۲۶
دیدگاه‌ها