سهل‌انگاری والدین نسبت به برنامه زمانی فرزندان حق‌الناس است

استاد حوزه علمیه خواهران بابیان اینکه اسلام پدر و مادر را مسئول مستقیم تربیت فرزندان قرار داده و پدر و مادر در برابر زمان فرزند خود مسئول هستند، گفت: سهل‌انگاری والدین نسبت به برنامه زمانی فرزندان حق‌الناس است.
سهل‌انگاری والدین نسبت به برنامه زمانی فرزندان حق‌الناس است
استاد حوزه علمیه خواهران بابیان اینکه اسلام پدر و مادر را مسئول مستقیم تربیت فرزندان قرار داده و پدر و مادر در برابر زمان فرزند خود مسئول هستند، گفت: سهل‌انگاری والدین نسبت به برنامه زمانی فرزندان حق‌الناس است.

به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها، خانم مجیدی در شبستان نجمه خاتون حرم مطهر بابیان اینکه مدیریت زمان و برنامه‌ریزی حلقه مفقوده زندگی‌های امروزی است، گفت: اهل‌بیت علیه‌السلام برای زمان‌بندی و مدیریت زمان اهمیت زیادی را قائل بودند.

وی افزود: امام صادق (ع) درباره اهمیت برنامه‌ریزی و مدیریت در کار می فرمایند «مسلمان را جز سه چیز اصلاح نکند دین‌شناسی، شکیبایی در گرفتاری‌ها و مدیریت نیکو در زندگی».

استاد حوزه علمیه خواهران دست‌یابی به موفقت در انجام امور و رسیدن به نتیجه مطلوب را از علل اهمیت مدیریت در زندگی عنوان کرد، گفت: در روایت‌های زیادی از اهل‌بیت (ع) بیان‌شده که باید میزان کار انجام‌شده از سوی مؤمن نسبت به‌وقتی که اتلاف می‌کند بیشتر باشد.

مجیدی بابیان اینکه متأسفانه خانواده‌ها به‌خصوص نسل جوان و فرزندان وقت زیادی از عمر خود را بیهوده در فضای مجازی و تماشای رسانه‌های مختلف تلف می‌کنند، خاطرنشان کرد: اسلام پدر و مادر را مسئول مستقیم تربیت فرزند قرار داده و پدر و مادر در برابر زمان فرزند خود مسئول هستند و باید او را به نحوی راهنمایی کنند که از زمان خود بهترین استفاده را بکند.

وی افزود: یکی از کارهایی که پدر و مادر در اوقات فراغت فرزندان خود باید به آنها آموزش دهند تا نسل صالحی را تربیت کنند آموزش احکام و تلاوت قرآن کریم است که متأسفانه پدر و مادر در جامعه امروزی نسبت به این حق فرزند خود بی تفاوت هستند.

استاد حوزه علمیه علمیه خواهران ادامه داد: مادری که برای رسیدگی به امور خانه و کارهای شخصی، فرزندان خود را به صورت تمام وقت به تماشای تلویزیون دعوت می کند حق الناس مرتکب شده و باید بهترین برنامه ریزی را از نظر زمان بندی برای فرزند خود داشته باشند.

مجیدی زود خوابیدن در شب و سحر خیزی در روز را از عوامل برکت در وقت عنوان کرد، یادآور شد: بی نظمی و بی برنامگی در کارها از اثرات بی توجهی به مدیریت زمان در خانه است و در چنین خانه ای نمی توان انتظار داشت که فرزندان موفق و مدیری تربیت شوند.

وی افزود: یکی از کارهایی که پدر و مادر در اوقات فراغت فرزندان خود باید به آنها آموزش دهند تا نسل صالحی را تربیت کنند آموزش احکام و تلاوت قرآن کریم است که متأسفانه پدر و مادر در جامعه امروزی نسبت به این حق فرزند خود بی‌تفاوت هستند.

استاد حوزه علمیه خواهران ادامه داد: مادری که برای رسیدگی به امور خانه و کارهای شخصی، فرزندان خود را به‌صورت تمام‌وقت به تماشای تلویزیون دعوت می‌کند حق‌الناس مرتکب شده و باید بهترین برنامه‌ریزی را ازنظر زمان‌بندی برای فرزند خود داشته باشند.

مجیدی زود خوابیدن در شب و سحرخیزی در روز را از عوامل برکت در وقت عنوان کرد، یادآور شد: بی‌نظمی و بی‌برنامگی در کارها از اثرات بی‌توجهی به مدیریت زمان در خانه است و در چنین خانه‌ای نمی‌توان انتظار داشت که فرزندان موفق و مدیری تربیت شوند.

 

 

انتهای پیام/ ۹۶۱۱۲


۸ اسفند ۱۳۹۶ بانوان کد خبر: ۲۴۲۶۵
دیدگاه‌ها