به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید احمد دارستانی امشب بعد از نماز مغرب و عشاء طی سخنانی در جمع زائران آستان مقدس کریمه اهل‌بیت(س) در شبستان امام خمینی(ره) با اشاره به اینکه مرگ هر لحظه‌ای در کمین انسان است، اظهار کرد: برخی از افراد نسبت به حقیقت این موضوع بی‌توجه هستند به همین علت گاهی با مشاهده کردن نشانه‌های مرگ شروع به کفر گفتن و گلایه از خداوند متعال می‌کنند.

این استاد حوزه علمیه قم با تأکید بر اینکه دنیای خاکی جای دل‌بستن نیست، اضافه کرد: باید تلاش کنیم تا نسبت به مادیات دنیوی هیچ وابستگی نداشته باشیم تا بدون هیچ دغدغه‌ای و با نگاهی درست به سمت خداوند متعال بازگردیم.

وی خاطرنشان کرد: انسان باید به‌صورت مستمر برای مرگ و رفتن از این دنیای خاکی آماده باشد و در این صورت است که می‌تواند در دنیا فقط بر اساس رضای خداوند متعال عمل کند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین دارستانی احترام به والدین را راهکاری برای رسیدن به موفقیت در دنیا و آخرت دانست و گفت: اگر فرد مؤمن توجه لازم را نسبت به پدر و مادر خود داشته باشد از بسیاری از بلایا در امان خواهد ماند و خداوند متعال بسیاری از مشکلات او را در دنیا و آخرت رفع می‌کند.

وی از حضرت ام‌البنین سلام‌الله علیها به‌‌عنوان یاور امام علی علیه‌السلام نام برد و تصریح کرد: ایشان در دوره‌ها مختلف زندگی خود ثابت کردند که الگویی برای ادب در محضر اهل‌بیت(ع) هستند.

این سخنران آستان مقدس کریمه اهل‌بیت(س) بابیان اینکه حضرت ام‌البنین سلام‌الله علیها فرزندان خود را فدای امام حسین علیه‌السلام کردند، مطرح کرد: حضرت ابوالفضل علیه‌السلام نه‌فقط در روز عاشورا بلکه در روز تولد نیز موجب شادی چهره امام حسین علیه‌السلام شدند و این است جایگاه فرزندی که در دامن حضرت ام‌البنین سلام‌الله علیها پرورش‌یافته باشد.

وی از حضرت ابوالفضل علیه‌السلام به‌عنوان کفیل حضرت زینب سلام‌الله علیها یادکرد و ادامه داد: ایشان و حضرت ام‌البنین سلام‌الله علیها در محضر اهل‌بیت(ع) هیچ شأنی را برای خودشان قائل نبودند به همین علت به‌صورت ویژه موردعنایت خداوند متعال قرار گرفتند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین دارستانی با تأکید بر اینکه در دورانی در ایران اسلامی سالروز وفات حضرت ام‌البنین سلام‌الله علیها شناخته‌شده نبود، عنوان کرد: اکنون به برکت انقلاب اسلامی برگزاری مراسم عزاداری ایشان در کشور فراگیر شده است.(p1)

پایان پیام/ ۹۶۱۱۵