به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها، حجت‌الاسلام‌والمسلمین صفر فلاحی ظهر امروز در ستاد تسهیلات زائرین استان قم که در سالن محراب آستان مقدس کریمه اهل‌بیت(س) برگزار شد، با اشاره به اینکه خدمات آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها در قالب چند بخش دنبال می‌شود، اظهار کرد: در حوزه‌های امنیت، بهداشت و ارائه خدمات رفاهی برنامه‌ریزی مطلوبی برای عید نوروز دنبال شده است.

وی با بیان اینکه آستان مقدس کریمه اهل‌بیت(س) سرفصل‌های فرهنگی مختلفی را در دستور کار خود قرار داده است، اضافه کرد: زائرین در ساعاتی که در حرم مطهر هستند از برنامه‌های فرهنگی از جمله پاسخ‌گویی به شبهات و سؤالات دینی، جشن‌های قرآنی، محافل معرفتی و مراسم مذهبی استفاده خواهند کرد.

معاون فرهنگی آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها، خاطرنشان کرد: مسابقات فرهنگی حرم مطهر به مناسبت ایام عید نوروز از روز دوم فروردین برگزار می‌شود و همانطور که در طول سال برنامه‌های ویژه کودکان و نوجوانان دنبال شده است در ایام نوروز نیز با مشارکت ادارات کل اوقاف و امور خیریه و ارشاد و فرهنگ اسلامی استان قم به صورت ویژه دنبال می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه موزه آستان مقدس به ‌عنوان تنها موزه استان قم در ایام عید نوروز به صورت ویژه خدمات خود را به زائران ارائه می‌دهد، گفت: این مجموعه در طی سال به صورت مستمر فعالیت دارد تا بتواند رضایت مجاوران و زائران آستان مقدس را جلب کند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین فلاحی از آماده‌سازی نمایشگاه «حریم حرم» برای استقبال از دانش‌آموزان در ضلع شرقی حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها یاد کرد و ادامه داد: برنامه حرم‌شناسی نیز از دیگر برنامه‌های فرهنگی آستان مقدس است که برکات بسیاری را تاکنون به دنبال داشته است و در ایام نوروز ۹۷ نیز اجرا می‌شود.

وی با اشاره به اینکه آستان مقدس کریمه اهل‌بیت(س) در طی سال گذشته از هزار و ۷۰۰ اردوی دانش‌آموزی میزبانی کرده است، گفت: در سال جاری نیز این آمار افزایش قابل توجهی داشته است و سال آینده نیز این برنامه فرهنگی در ایام نوروز به صورت ویژه دنبال می‌شود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین فلاحی با بیان اینکه برای آشنایی افراد با مقابر مختلف آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها برنامه‌ریزی ویژه ای را دنبال کرده‌ایم، گفت: آستان مقدس در حوزه اسکان نیز با توجه به ظرفیت‌های موجود با دستگاه‌های مرتبط مشارکت خواهد داشت.(p1)

پایان پیام/ ۹۶۱۱۵