به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید حسین مؤمنی امشب در مراسم جشن «قطعه‌ای از بهشت» که در سالن امام خامنه‌ای حرم مطهر برگزار شد، با اشاره به اینکه زن و مرد باید در کنار یکدیگر مکمل دینی همدیگر باشند، اظهار کرد: اکنون در جامعه اسلامی به موضوع ازدواج پرداخته نمی‌شود و جوانان نیز وضعیت اقتصادی کنونی جامعه را بهانه‌ای برای ازدواج نکردن قرار می‌دهند در حالی که اگر به وعده‌های خداوند متعال ایمان داشته باشیم از ازدواج فرار نمی‌کنیم.

وی با بیان اینکه تثبیت بنیان خانواده‌ها نیازمند ایثار و گذشت است، تصریح کرد: صبر، صداقت و استقامت از مواردی است که باید در زندگی مورد توجه بانوان و آقایان قرار گیرد، اگر افراد با وجود آگاهی از علم به روز، از تجربه گذشتگان نیز استفاده کنند می‌توانند به خوبی در کنار یکدیگر زندگی کنند.

این استاد حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: مردانی می‌توانند موفق باشند که پشت سر آن‌ها بانوانی موفق باشند چراکه بانوان می‌توانند یک خانواده را به سمت هدف مورد نظر هدایت کنند.

وی با تاکید بر اینکه داشتن علم تربیت فرزندان از ویژگی‌های بانوان موفق است، مطرح کرد: بانوان باید حرمت مردان را نگه دارند چراکه مردان رکن منازل هستند و اگر به این رکن ضربه‌ای وارد شود خانواده متزلزل می‌شود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مؤمنی با اشاره به اینکه بانوان نسبت به صداقت و ابراز محبت حساسیت بسیاری دارند، عنوان کرد: اگر مردان نسبت به بانوان احساس محبت داشته باشند می‌توانند نظر آن‌ها را به سمت خود جلب کنند.

وی با بیان اینکه بانوان به مردان خود در عرصه‌های مختلف تکیه دارند، گفت: عملکرد مردان باید به شیوه‌ای باشد که این اعتماد و تکیه از بین نرود و همیشه بانوان به جایگاه مردان خود تکیه داشته باشند.

این سخنران آستان مقدس کریمه اهل‌بیت(س) فرزندآوری را راهکاری برای افزایش رزق و روزی دانست و تصریح کرد: خانواده‌ها باید جمعیت محبان حضرت علی علیه‌السلام و اولاد ایشان را افزایش دهند و در این راستا به مباحث اقتصادی توجه نداشته باشند چراکه روزی‌رسان اصلی خداوند متعال است.(p1)

پایان پیام/ ۹۶۱۱۵