به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها، مراسم تحویل سال جدید از عصر امروز با حضور پرشور زائران و مجاوران در صحن‌ها و شبستان‌های مختلف حرم مطهر کریمه اهل‌بیت(س) آغاز شد.

در ابتدای این مراسم بعد از قرائت آیاتی از قرآن کریم توسط یکی از قاریان بین‌المللی، حجت‌الاسلام‌والمسلمین ناصر رفیعی عضو هیئت علمی جامعه‌المصطفی‌العالمیه گفت: برخی فکر می‌کنند که ائمه اطهار(ع) فقط مشکلات شیعیان را رفع می‌کنند درحالی که این بزرگواران به همگان عنایت دارند و مشکلات افرادی که به درگاه ایشان یاری جویند را رفع می‌کنند، همان‌طور که امام هادی علیه‌السلام یک مریض مسیحی را شفا دادند.

همچنین، مراسم تحویل سال جدید با اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء به امامت آیت‌الله العظمی سید موسی شبیری زنجانی از مراجع تقلید ادامه یافت.

در ادامه این مراسم، آیت‌الله العظمی ناصر مکارم شیرازی از اساتید برجسته حوزه علمیه قم طی سخنانی اظهار کرد: دعای تحویل سال دعای بسیار گران‌بهایی است چراکه بر اساس این دعا در مرحله نخست باید قلب خود را از آلودگی‌ها و مشکلات پاک کنیم و چشمان خود را نیز از نگاه‌های حرام در امان نگه‌داریم تا بتوانیم به مدبراللیل و الانهار برسیم، یکی از این تدابیر این است که از کالاهای خارجی پرهیز کنیم تا اقتصاد داخلی تقویت شود و تولیدکنندگان نیز باید در این راستا به دنبال افزایش کیفیت و ماندگاری کالا باشند.

در بخش پایانی این مراسم عباس حیدرزاده به قرائت دعای تحویل سال پرداخت و بعد از آن پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی به صورت زنده پخش شد.

بر اساس این گزارش، آیت‌ الله سید محمد سعیدی تولیت آستان مقدس کریمه اهل‌بیت(س)، سید مهدی صادقی استاندار، رضا سیار فرماندار قم و جمعی دیگر از شخصیت‌های برجسته حوزوی و مسئولان استان در مراسم تحویل سال جدید در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها حضور داشتند.(p1)

پایان پیام/ ۹۶۱۱۵