به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حبیب‌الله فرحزاد شب گذشته طی سخنانی بعد از نماز مغرب و عشاء در شبستان امام خمینی(ره) با اشاره به اینکه مداومت بر ذکر صلوات انسان را به خداوند متعال نزدیک می‌کند، اظهار کرد: پیامبر اسلام(ص) و خاندان ایشان نزدیکان خداوند متعال هستند به همین علت هر فردی که بر این افراد درود و صلوات بفرستد به مقام آن‌ها نزدیک می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه صبر، بردباری، تحمل و استقامت در آیات قرآن کریم به صورت ویژه مورد تأکید قرار گرفته است، اضافه کرد: واژه صبر بیش از ۱۰۰ بار در قرآن کریم مطرح شده است.

این سخنران آستان مقدس کریمه اهل‌بیت(س) صبور بودن را از ویژگی‌های مهم انسان مؤمن برشمرد و گفت: صبر از ارکان اصلی ایمان است و فردی که به درجات بالای صبوری رسیده باشد در مراحل مختلف زندگی می‌تواند به نتیجه برسد.

وی با بیان اینکه جایگاه صبر در ایمان همانند جایگاه سر در بدن انسان است، تصریح کرد: فردی که صبر ندارد از ایمان فاصله دارد به همین علت نمی‌تواند خود را مؤمن بنامد چراکه انسان مؤمن در هر مرحله‌ای از زندگی خود نیازمند صبر و بردباری است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین فرحزاد با تأکید بر اینکه کنترل نفس انسان نیازمند صبوری است، عنوان کرد: اگر انسان به مادیات برسد برای اینکه بتواند آن را در مسیر درست هزینه کند باید صبر و بردباری داشته باشد.

وی رسیدن به موفقیت در دنیا و سعادت در آخرت را نیازمند گذشت و ایثار دانست و مطرح کرد: اگر فردی نسبت به مردم گذشت داشته باشد در آخرت نیز مورد عنایت خداوند متعال قرار می‌گیرد و کمتر دچار عذاب خواهد شد.

این استاد حوزه علمیه قم با تاکید بر اینکه خشم و عصانیت موجب انجام اقدامات ناپسند توسط افراد می‌شود، گفت: کنترل خشم یکی دیگر از آموزه‌های دینی است که در آیات قرآن کریم مورد تاکید قرار گرفته است.(ح۱)

پایان پیام/ ۹۶۱۱۵