به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها، حجت‌الاسلام‌والمسلمین رضا محمدی عصر امروز در نشست زمزم معرفت که در شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر برگزار شد، با اشاره به اینکه نزول نعمت‌های الهی گاهی وابسته به عوامل طبیعی است اما گاهی عوامل غیرطبیعی نیز دارد، اظهار کرد: گاهی علت برخی از محرومیت‌ها گناه و آلودگی است چراکه اگر مکانی ظرفیت لازم را نداشته باشد در جایگاه نزول نعمت‌های الهی قرار نمی‌گیرد.

وی بابیان اینکه روزه گرفتن در ماه رجب در روایات مختلف مورد تأکید قرار گرفته است، اضافه کرد: ماه رمضان به علت نزول قرآن کریم شرافت خاصی نزد خداوند متعال دارد به همین علت خداوند متعال روزه این ماه را واجب کرده است اما ماه رجب نیز یک جایگاه متفاوتی دارد به همین علت یک روزه در این ماه ثواب بسیاری خواهد داشت.

این کارشناس معارفی آستان کریمه اهل‌بیت(س) در پاسخ به سؤالی مبنی بر نگاه دین مبین اسلام به موسیقی گفت: موزیک‌های نظامی، مراسم‌های عزاداری و صداهایی که موجب تحریک انسان نمی‎شود مشکل دینی ندارد اما اگر محتوا یا باطن موسیقی باطل باشد و موجب تحریک انسان شود حرام خواهد بود.

وی با تأکید بر اینکه انسان مؤمن باید از موسیقی‌های مشکوک به باطل به حکم احتیاط پرهیز کند، عنوان کرد: اگر فردی هم نخواست احتیاط کند اشکال دینی ندارد اما همگان باید بدانند که با پخش موزیک از صدا و سیما یا مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی موسیقی حرام، حلال نمی‌شود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدی با اشاره به اینکه ائمه اطهار(ع) آداب و رسوم زندگی را به شیوه مطلوب به پیروان خود آموختند، تصریح کرد: اگر در مسیر اهل‌بیت(ع) حرکت کنیم در زندگی خود در دنیا و آخرت با مشکل خاصی روبرو نخواهیم شد.

پایان پیام/ ۹۶۱۱۵