گناه عامل تضعیف ولایتمداری در جامعه می شود

استاد حوزه علمیه خواهران گناه را محدود کننده دایره ولایتمداری عنوان کرد، گفت: گناه موجب تضعیف ولایتمداری در جامعه اسلامی می‌شود.
گناه عامل تضعیف ولایتمداری در جامعه می شود
استاد حوزه علمیه خواهران گناه را محدود کننده دایره ولایتمداری عنوان کرد، گفت: گناه موجب تضعیف ولایتمداری در جامعه اسلامی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها، خانم قاسمی در رواق حضرت خدیجه (س) حرم مطهر با اشاره به تأثیر ولایت در عبادت گفت: همه عبادات و اعمال انسان زمانی مقبول درگاه الهی می‌شوند که در پناه تبعیت از ولایت الهی انجام‌شده باشند.
وی با اشاره به حدیثی از امام محمدباقر علیه‌السلام در این زمینه تصریح کرد: اسلام بر پنج رکن نماز، روزه، جهاد، زکات و ولایت استوار است که همه این ارکان باوجود ولایت کامل شده و به رشد و کمال می‌رسد.
استاد حوزه علمیه خواهران تصریح کرد: خداوند ولایت را بر ما واجب نموده است همچنان که در سوره نساء آمده «ای اهل ایمان فرمان خدا و رسول و فرمان جانشینان رسول خدا را اطاعت کنید».
قاسمی با اشاره به حدیثی از امام صادق علیه‌السلام گفت: این امام همام می‌فرمایند: «خوشا به حال کسی که عبد و مؤمن باشد؛ زیرا بنده مؤمن به هنگام ورود به قبر، شش چهره بسیار زیبا، از سمت چپ، راست، پشت، جلو، پایین پا و بالای سر همراه وی وارد قبرش می‌شوند که چهره‌های سمت راست نماز، سمت چپ زکات، پشت سر حج عمره، جلوی رو روزه، پایین پا خیر و خوبی و چهره بالای سر که از همه باشکوه‌تر بوده ولایت محمد و آل محمد صلی‌الله علیه و آله است.
وی افزود: بنا بر احادیث، چهره بالای سر که حاصل عمل ولایتمدارانه شخص مؤمن در دنیا بوده است به دیگر چهره‌ها می‌گوید «شما نور و آبرویی نداشتید و به‌واسطه من نور و آبرو پیدا کردید».
کارشناس معارفی آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها تصریح کرد: ولایت اهل‌بیت همه‌جا به‌خصوص درعالم برزخ و قیامت برای انسان گره‌گشایی می‌کند.
قاسمی بابیان اینکه اعمال ما دارای سه جلوه دنیایی، باطنی (اخلاص و توجه به اهل‌بیت) و عقلایی هستند که در عالم قیامت پدیدار می‌شود، افزود: بنابراین باید مراقب اعمالمان باشیم؛ زیرا گناه موجب تضعیف ولایتمداری می‌شود.
وی ماه رجب و شعبان را بهترین فرصت برای استغفار از گناهان و روزه‌داری عنوان کرد، یادآور شد: ماه رجب و شعبان، ماه آمادگی برای ورود به ماه میهمانی خدا یعنی ماه مبارک رمضان است.

انتهای پیام/ ۹۶۱۱۲


۲۲ فروردین ۱۳۹۷ بانوان کد خبر: ۲۷۱۴۶
دیدگاه‌ها