به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام الله علیها، حجت الاسلام والمسلمین صفر فلاحی عصر امروز در جلسه کرسی تلاوت که با حضور آیت الله سعیدی تولیت آستان مقدس کریمه اهل بیت (س) و امام جمعه قم در سالن محراب حرم مطهر برگزار شد، اظهار داشت: برنامه های فرهنگی مناسب و مطلوبی در آستان مقدس کریمه اهل بیت(س) برای نشر معارف اهل بیت (ع) در قالب های گوناگون اجرا می شود.

وی با بیان اینکه بیش از ۴۰ هزار نفر در مرکز قرآن و حدیث آستان مقدس کریمه اهل بیت (س) آموزش دیده اند، افزود: با توجه به تعداد فراگیران و قرآن آموزان همچنان با کمبود فضا مواجه هستیم.

معاون فرهنگی آستان مقدس کریمه اهل بیت (س) از برگزاری طرح های انس با قرآن یاد و عنوان کرد: بیش از ۴۰۰ نفر در مرکز قرآن و حدیث آستان مقدس حافظ شده اند و طرح های بسیاری برای انس با قرآن در حال برگزاری است.

وی با اشاره به برگزاری طرح یکساله برای حفظ قرآن کریم، تصریح کرد: در این طرح نوجوانان در یک سال علاوه بر حافظ شدن با معارف اهل بیت (ع) نیز آشنا می شوند.

حجت الاسلام والمسلمین فلاحی به دیگر برنامه های فرهنگی و قرآنی در ماه مبارک رمضان اشاره و خاطرنشان کرد: آیین  ترتیل خوانی ویژه بانوان با عنوان مائده نور و با مدیرت امور فرهنگی خواهران، ترتیل خوانی نوجوانان با عنوان ایوان آیینه، خدمات کتابخانه ای و موزه ای از جمله دیگر برنامه های بوده که در ماه مبارک رمضان اجرا و برگزار خواهد شد.

وی عنوان کرد: در ماه مبارک رمضان روزانه هزار و ۷۰۰ دقیقه برنامه از آستان مقدس بانوی کرامت در رسانه های بین المللی، کشوری و استانی در قالب دیداری و شنیداری پخش خواهد شد.(p1)

پایان پیام/ ۹۶۱۱۶