خانم مؤذن در گفت‌وگو با پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها، با اعلام این خبر گفت: این مراسم در سال جاری با محفل تفسیر آیات قرآن کریم همراه خواهد بود و محفل تفسیر این مراسم را خانم زین‌العابدینی از اساتید جامعه الزهرا (س) بر عهده‌ دارد.

مؤذن تصریح کرد: این مراسم از روز اول ماه مبارک رمضان (پنجشنبه) مصادف با ۲۷ اردیبهشت‌ماه در شبستان نجمه خاتون سلام‌الله علیها آغاز خواهد شد.

مسئول واحد خواهران مرکز قرآن و حدیث کریمه اهل‌بیت علیهم‌السلام ساعت شروع این مراسم را ۱۰:۴۵ دقیقه عنوان کرد و گفت: این مراسم تا قبل از نماز ظهر ادامه دارد.

وی با اشاره به برگزاری این آیین معنوی در تمامی روزهای ماه مبارک رمضان گفت: در این مراسم ۴۰ مرتل و قاری خواهر عهده دار برگزاری هستند.

مؤذن یادآور شد: یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این مراسم برگزاری آن با نگرش تخصصی و رعایت نکات و قواعد تجوید و تلاوت قرآن کریم است به‌گونه‌ای که در این مراسم به‌صورت روزانه در کنار مرتلان سه داور قرآن کریم و یک استاد برجسته قرآنی بر تلاوت مرتلان نظارت دارند.

لازم به ذکر است، مراسم ترتیل خوانی «مائده نور» برای هشتمین سال متوالی است که به میزبانی آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها برگزار می‌شود.(t2)

پایان پیام/ ۹۶۱۱۲