به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها، محفل بزرگ ترتیل‌خوانی قرآن کریم با حضور عموم زائران و مجاوران حرم مطهر بانوی کرامت هر روز ساعت ۱۵ با حضور اساتید و مرتلین برجسته و بین‌المللی مورد تایید شورای قرآنی حرم مطهر و شورای عالی قرآن صدا و سیما در شبستان امام خمینی(ره) برگزار می‌شود.

بر اساس این گزارش، این آیین ترتیل‌خوانی از شبکه‌های استانی، ملی و بین‌المللی از جمله شبکه‌های سه، نور، ولایت، رادیو معارف و رادیو قم منعکس می‌شود.

گفتنی است، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد حاج ابوالقاسم دولابی عضو مجلس خبرگان رهبری طی ماه مبارک رمضان از ساعت ۱۴:۴۵ دقیقه به مدت ۱۵ دقیقه با محوریت معاد در قرآن قبل از آیین ترتیل‌خوانی به بیان نکات تفسیری آیات قرآن کریم خواهد پرداخت.

در ماه مبارک رمضان محفل ترتیل‌خوانی ویژه نوجوانان با عنوان ایوان آیینه و قرائت نیمه اول هر جزء قرآن کریم ساعت ۱۷:۳۰ الی ۱۸:۳۰ دقیقه در شبستان امام خمینی(ره) برگزار می‌شود.

همچنین، در این محفل اجرای نمایش، برگزاری مسابقه، بیان احکام کاربردی، انجام مصاحبه و داستان‌خوانی متناسب با آیات موضوعی دنبال و ترتیل‌خوانی نوجوانان نیز از شبکه‌های دو، امید، نور و برخی از شبکه‌های استانی و برون‌مرزی پخش می‌شود.

لازم به ذکر است، برای بانوان زائر و مجاور حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها نیز هر روز از ساعت ۱۱ الی ۱۳ محفل ترتیل‌خوانی قرآن کریم در شبستان نجمه خاتون(س) برگزار می‌شود.(t2)

پایان پیام/ ۹۶۱۱۵