به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها، سید موسی حسینی کاشانی صبح امروز در جلسه شورای توسعه فرهنگ قرآنی که به ریاست آیت‌الله سعیدی تولیت آستان مقدس کریمه اهل‌بیت (س) و امام‌جمعه قم در سالن محراب حرم مطهر برگزار شد، از برگزاری نمایشگاه قرآن و عترت در استان یادکرد و اظهار داشت: نمایشگاه قرآن و عترت تا دوازدهم خردادماه دایر است که امیدواریم شورای توسعه قرآنی استان حمایت‌های لازم را از این نمایشگاه داشته باشند.
وی افزود: کتاب‌های قرآنی، نرم‌افزارهای قرآنی و برنامه‌های جانبی قرآنی ازجمله بخش‌های این نمایشگاه به شمار می‌رود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم به فعالیت تدوین سند راهبردی قرآنی اشاره و تصریح کرد: فعالیت تدوین سند راهبردی آغازشده و قرار است با مشارکت دستگاه‌ها اجرایی شود.
وی با اشاره به فعالیت قرآنی آستان مقدس حضرت معصومه علیهماالسلام، شهرداری، بسیج، دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، نیروی انتظامی، جامعه المصطفی العالمیه، جامعه الزهرا(س)، مسجد مقدس جمکران و مصلی قدس گفت: بر اساس دستورالعمل جلسه شورای توسعه فرهنگ قرآنی می‌توانیم مجموعه‌هایی فعال در عرصه قرآن را به جلسات شورا دعوت کرده و از ظرفیت آن‌ها برای توسعه هرچه بیشتر فعالیت‌های قرآنی استفاده کنیم.
حسینی کاشانی عنوان کرد: بیش از ۱۰۰ موسسه قرآنی در استان فعال است که باوجود چنین ظرفیتی می‌توان در اجرای برنامه‌های قرآنی فعالیت‌های مطلوبی داشت.
وی بیان کرد: شورای توسعه فرهنگ قرآنی در چند سالی که فعالیت‌های خود را آغاز کرده، گام‌های مثبت و مؤثری در زمینه ترویج آموزه‌های قرآنی، بر اساس مصوبات برداشته است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم با اشاره به فعالیت‌های قرآنی دستگاه‌ها در سطح استان، تصریح کرد: فعالیت‌های قرآنی دستگاه‌ها باید به جلسه ابلاغ شود که بتوانیم تقویم اجرایی برنامه یک‌ساله استان را با برنامه‌ریزی و هماهنگی پیش ببریم.
وی به فعالیت استودیو تولید محصول قرآنی در استان اشاره و خاطرنشان کرد: نخستین استودیو تولید محصولات قرآنی با ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار در قم تجهیز شده است و با هماهنگی‌هایی که صورت گرفته قرار است دو استودیو دیگر نیز در استان به بهره‌برداری برسد.(p2)

پایان پیام/ ۹۶۱۱۶