به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حبیب‌الله فرحزاد پیش از ظهر امروز طی سخنانی در شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر فرستادن صلوات در هنگام شنیدن لقب‌های پیامبر(س) حتی در هنگام خواندن نماز واجب را مستحب مؤکد دانست و اظهار داشت: در روایات وجود دارد افرادی که در فرستادن صلوات کوتاهی می‌کنند مذمت شدید خواهند شد.

وی افزود: پیامبر گرامی اسلامی (ص) می‌فرماید، بخیل‌ترین و جفاکارترین افراد کسانی هستند که بر من و آل من درود نمی‌فرستند.

استاد حوزه علمیه به نشانه های مؤمن اشاره و تصریح کرد: انسان مؤمن اندوه را در دل نگاه می‌دارد و شادی‌ها را در چهره نمایان می‌کند.

وی نشانه های شرح صدر را موردتوجه قرارداد و عنوان کرد: یکی از نشانه های شرح صدر این است که انسان به مسائل ریز و ناچیز دنیوی توجه نداشته باشد، توجه نداشتن به مسائل دنیوی انسان را به خداوند نزدیک می‌کند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین فرحزاد کوچک شمردن دنیا در نظر انسان را یکی دیگر از علامات شرح صدر دانست و خاطرنشان کرد: انسان باید مصیبت‌های دنیا را کوچک بشمارد، برخی افراد برای مسائل دنیوی اهمیت ویژه‌ای قائل می‌شوند و توجهی به آخرت ندارند، به همین دلیل از راه رسیدن به اهل‌بیت(ع) و خداوند دور می‌شوند.

وی بابیان اینکه اگر فردی فریب دنیا را نخورد ازنظر عقلی بزرگ می‌شود، عنوان کرد: انسان‌های بزرگ دائماً در پی انفاق و سیر کردن شکم فقرا و نیازمندان هستند اما انسان‌های تنگ‌نظر به فکر پر کردن شکم‌های خود هستند.

استاد حوزه علمیه سخاوت و ایثارگری را یکی دیگر از علامات شرح صدر دانست و ادامه داد: عبادت یکی از کارهای مطلوب به شمار می‌رود اما سخاوت از عبادت بالاتر است چراکه آیه‌ای برای رکوع نازل نشده است بلکه برای انگشتر دادن در رکوع آیه نازل‌شده است.

پایان پیام/ ۹۶۱۱۶