به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها، محمودرضا برازش ظهر امروز در دیدار اعضای شورای هماهنگی بزرگداشت دهه کرامت با آیت‌الله سعیدی با اشاره به اینکه اکنون دهه کرامت در کشور نهادینه شده است، اظهار کرد: فعالیت در این دهه مورد علاقه مجموعه‌های مختلف به ویژه صنوف قرار گرفته است به همین علت می‌توانیم به دستاوردهای مورد نظر در این دهه برسیم.

وی اضافه کرد: از زمستان گذشته برنامه‌ریزی برای اجرای برنامه‌های مختلف در استان‌های مختلف و خارج از کشور انجام شده است و برخی استان‌‌ها همانند قم و فارس نیز برنامه‌های مختلف فرهنگی و هنری را در سطوح مختلف اجرا می‌کنند.

مدیرعامل بنیاد بین‌المللی امام رضا علیه‌السلام با بیان اینکه سال گذشته ۷۵۰ هزار نفر در مسابقه کتاب‌خوانی رضوی شرکت کردند، عنوان کرد: ۱۴۰ هزار نقاشی نیز به دبیرخانه این مسابقه ارسال شد.

وی با اشاره به اینکه در مسابقه نامه‌ای به امام رضا علیه‌السلام بیش از ۳۰۰ هزار نفر فقط در یکی از استان‌ها شرکت کننده داشته‌ایم، مطرح کرد: در ابعاد ملی بسیاری از برنامه‌ها به بعد بین‌المللی ارتقا یافته به همین علت بسیاری از برنامه‌ها مورد حمایت ویژه قرار می‌گیرد.

برازش از اجرای برنامه آواها و نواهای مذهبی در تهران با حضور علاقه‌مندان کشورهای مختلف یاد کرد و گفت: در قالب یک برنامه ورزشی نیز جمعی از ورزشکاران دونده مسیر شلمچه تا حرم امام رضا علیه‌السلام را می‌پیمایند.

وی با اشاره به گلباران حرم امام رضا علیه‌السلام با حضور ۱۰ هزار نفر از بانوان تصریح کرد: مساجد در دهه کرامت برگزاری مراسم‌های جشن را در دستور کار قرار داده‌اند و افرادی با حمایت مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) و جامعه‌المصطفی در کشورهای مختلف برنامه‌های متنوع را دنبال می‌کنند.

برازش با تاکید بر اینکه برنامه‌های دهه کرامت در رسانه‌های کشور بازتاب مطلوبی داشته است، مطرح کرد: برنامه‌های اختتامیه در شب میلاد امام رضا علیه‌السلام در حرم مطهر ایشان برگزار می‌شود؛ حجم برنامه‌های مختلف در استان‌ها بسیار بالاست به همین علت امکان پاسخ‌گویی و حمایت از این همه این برنامه‌ها وجود ندارد و فعالیت‌های بنیاد به سمت ستادی شدن در حال حرکت است.(p1)