به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها، جمعی از علمای اهل سنت قاره آفریقا ظهر امروز با حضور در دفتر امور بین الملل واقع در صحن امام هادی علیه السلام حرم مطهر با حجت‌الاسلام والمسلمین صفر فلاحی معاون فرهنگی آستان مقدس کریمه اهل‌بیت(س) دیدار و گفت‌و گو کردند.
حجت‌الاسلام والمسلمین فلاحی در این دیدار با اشاره به اینکه اهل سنت و شیعه اعتقادها و منابع مشترک بسیاری همانند قرآن کریم و فرمایشات پیامبر اسلام(ص) دارند، اظهار کرد:‌ این منابع مشترک باید در ایران و کشورهای مختلف اسلامی شناخته و به صورت گسترده مورد توجه قرار گیرد.

وی اضافه کرد: بر اساس آیات قرآن کریم پیامبر اسلام(ص) برای پیروان مذاهب و ادیان مختلف احترام قائل بودند، این سیره ایشان باید در میان پیروان مذاهب اسلامی به ویژه شیعیان و اهل سنت الگوبرداری شود.

معاون فرهنگی حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها با بیان اینکه اتحاد مذاهب اسلامی موجب تضعیف دشمنان می‌شود، تصریح کرد: دشمن به صورت مستمر درحال تلاش برای تفرقه‌اندازی میان مذاهب اسلامی است چراکه در فضای تفرقه و اختلاف می‌تواند اهداف خود را تحقق بخشد.

گفتنی است، علمای اهل‌سنت نیز در این دیدار با اشاره به ارتباط مطلوب میان شیعیان و اهل سنت در شهر مقدس قم، نسبت به گسترش این ارتباط در سطح کشورهای مختلف و تقویت اتحاد میان پیروان مذاهب اسلامی ابراز امیدواری کردند.(p2)

پایان پیام/ ۹۶۱۱۵