به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها، حجت‌الاسلام والمسلمین حبیب‌الله فرحزاد امشب بعد از اقامه نماز جماعت مغرب و عشا در حسینیه موکب آستان مقدس کریمه کریمه اهل‌بیت(س) طی سخنانی با اشاره به اینکه امام حسین علیه‌السلام نسبت ادای حق‌الناس تاکید ویژه داشتند، اظهار کرد: سفر کربلا سفر خلوص و پاک شدن است و اگر حلالیت طلبیده باشیم، حق‌الناس گردن ما نباشد و حق‌الله را هم ادا کرده باشیم به برکات و نعمات بسیاری خواهیم رسید.
وی با بیان اینکه سفر کربلا هم نیاز به رضایت والدین دارد، اضافه کرد: انسان مؤمن بدون رضایت پدر و مادر مؤمن خود به رستگاری نخواهد رسید.
سخنران آستان مقدس کریمه اهل‌بیت(س) خاطرنشان کرد: پرداختن به اذکار در این مسیر برکات بسیاری را به دنبال خواهد داشت و در میان اذکار نیز به ذکر صوات به صورت ویژه تاکید شده است.
وی از ثواب قرائت زیارت‌های عاشورا و امین‌الله یاد کرد و ادامه داد: زیارت اربعین هم فقط به روز اربعین محدود نمی‌شود و افراد می‌توانند در این روزها به نیابت زیارت اربعین، حرم مطهر امام حسین علیه‌السلام را زیارت کنند.
حجت‌الاسلام والمسلمین فرحزاد با بیان اینکه محبت به اهل‌بیت(ع) انسان را به سعادت می‌رساند، عنوان کرد: سعادت ما درگرو امام حسین علیه‌السلام است چراکه دین و مذهبی که در آن امام حسین علیه‌السلام نباشد مورد پذیرش قرار نمی گیرد.
این استاد حوزه علمیه با اشاره به اینکه همه عالم به برکت پیامبر و اهل بیت خلق شده است، گفت: جذبه امام حسین علیه‌السلام را هیچ کدام از اولیای الهی ندارند چراکه حضرت با قیام خود در کربلا بسیاری از مردم عالم را عاشق خود کرده است.

پایان پیام/ ۹۶۱۱۵