به گزارش پایگاه خبری آستان حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله‌علیها، حجت‌الاسلام والمسلمین فرحزاد شب گذشته در حسینیه موکب آستان بانوی کرامت و در جمع زائران پیاده اربعین حسینی، اهل بیت و امام حسین علیهم السلام را پناهگاه مورد اطمینانی توصیف کرد و گفت: ما می‌توانیم در مراحل مختلف زندگی خود برای درامان ماندن از توطئه‌ها به آن‌ها تکیه کنیم.

وی با اشاره به فرازی از زیارت عاشورا خاطرنشان کرد: در زیارت عاشورا می‌خوانیم اللهم اجعلنی عندک وجیها بالحسین فی الدنیا و الاخره، یعنی خدایا مرا به واسطه امام حسین علیه‌السلام در دو  عالم نزد خود آبرومند گردان.

وی اظهار داشت: ما آبرویی نداریم و درمانده و بی‌پناهیم و حتی از چیزهایی جزئی از یکدیگر نمی‌گذریم، اما امام حسین علیه‌السلام از همه چیزش گذشت؛ ما کسی را نزد خداوند واسطه می‌کنیم که خداوند خیلی او را دوست دارد.

خطیب موکب آستان بانوی کرامت با اشاره به داستانی از زندگی آیت‌الله قوچانی، گفت: ایشان در خاطرات خود می‌نویسد در سفر مشهد در بیابانی گم شد و دیگر از همه جا قطع امید کرد؛ برای نجات از این وضعیت هر عمل خوبی که انجام داده بود را واسطه کرد تا نزد خدا شفیعش شود، اما فایده‌ای نداشت.

وی افزود: ایشان می‌گوید دیگر داشتم ناامید می‌شدم که به یادم آمد با پای پیاده به کربلا رفتم و پاهایم تاول زد، با خود گفتم خدایا اگر حسین علیه‌السلام را دوست داری مرا نجات بده؛ ناگهان دیدم یک کاروان که راه را اشتباه رفته بود به من رسید و من نجات پیدا کردم.

حجت‌الاسلام فرحزاد با اشاره به تأکید ائمه اطهار(ع) به زیارت امام حسین علیه‌السلام، ابراز داشت: امام صادق علیه‌السلام فرمود کسی که می‌تواند به کربلا برود و نرود، ایمانش ناقص است و اگر اهل بهشت نیز باشد درجه‌اش پایین است.

وی با بیان اینکه حماسه اربعین حسینی هرساله گسترده‌تر می‌شود، تأکید کرد:یکی از کارهای خیری که مؤمنان نباید از آن غافل شوند، کمک به افرادی است که توانایی مالی برای رفتن به زیارت امام حسین علیه‌السلام را ندارند.

پایان پیام/ ۹۶۱۱۵