به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها، سید محمد موسی‌کاظمی طی گفت‌وگویی با اشاره به اینکه نزدیک به ۹ نفر از خادمان افتخاری موکب آستان بانوی کرامت در بخش نانوایی این موکب فعالیت دارند، اظهار کرد: این افراد با شیفت‌بندی که انجام داده‌اند در سه شیفت از صبح تا شب درحال پخت نان برای مهمانسرا و توزیع در میان زائران هستند.

وی اضافه کرد: ۴ نفر از خادمان همراه با کاروان خدام موکب در عمود ۱۰۸۰ حضور یافته‌اند اما ۵ خادم دیگر به صورت جداگانه با هزینه شخصی از ایران به عراق عازم و به جمع خادمان نانوایی اضافه شدند.

مدیر مهانسرای موکب آستان مقدس کریمه اهل‌بیت(س) خاطرنشان کرد: امسال برای نانوایی موکب ۱۸۵ کیسه آرد ۴۰ کیلیویی در ایران تهیه و در عراق این کیسه‌ها را از کمیته پشتیبانی موکب تحویل گرفتیم که تعداد قابل توجهی از حجم آرد مصرفی دارای بانی بوده و دستگاه پخت نان نیز در سال نخست فعالیت موکب توسط بانی خریداری و به موکب اهدا شده است.

وی با بیان اینکه روزانه نزدیک به سه هزار و ۵۰۰ تا چهار هزار نان در نانوایی موکب کریمه اهل‌بیت(س) پخت می‌شود، تصریح کرد: با توجه به کیفیت مطلوب نان‌ها، برخی از ساکنان عراقی مجاور موکب نیز از این نانوایی به صورت رایگان استفاده می‌کنند.

پایان پیام/ ۹۶۱۱۵