به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه سلام‌الله علیها، پیام عاشورا از اولین لحظات این حماسه تاریخ‌ساز با الهام از پیام‌آوری حضرت زینب کبری سلام‌الله علیها متکی بر رسانه و قلم اسلامی به تاریخ منتقل شده، بنابراین در سنت عاشورایی هر رویدادی از این حماسه به عنوان یک ارزش حقیقی به بشریت خبر داده می شود.

این روزها اربعین و حماسه سازان آن محور تیترهای رسانه ها هستند، در این میان نگین فاطمی در عمود ۱۰۸۰ نیز نقطه عطفی برای توجه لنز دوربین رسانه ها شده است.

آخرین آماری که چرتکه رسانه ها نشان می‌دهد؛ پوشش بیش از ۳ هزار ۵۰۰ دقیقه ارتباط مستقیم با شبکه‌های گوناگون رادیویی و تلویزیونی موکب ۱۰۸۰ در طول ۹ روز گذشته بود که خود ارزش برای پوشش رسانه‌ای شد.

بر اساس این گزارش از مجموع ۳۰۶ ارتباط با ۴۹ شبکه رادیویی و تلویزیونی، می‌توان به ارتباط زنده با شبکه‌های برون‌مرزی در کنار شبکه‌های ملی و استانی همچون شبکه یک، دو، سه،پنج، قرآن، خبر، آموزش، امید در سطح ملی و شبکه‌های گلستان، سیستان و بلوچستان ، بوشهر، قم، سمنان، یزد، اصفهان، مازندران، کهکیلویه و بویراحمر، فارس، البرز، گیلان، هرمزگان در حوزه استانی، و شبکه های سحر (ترکی، کردی و آذری)، ثامن ، ولایت،هادی تی وی،هدایت تی وی در حوزه برون مرزی و بسیاری از شبکه های رادیویی اشاره کرد.

گفتنی است قرارگاه رسانه‌ای مستقر در عمود ۱۰۸۰ متشکل از خادمان رسانه‌ای در سازمان صداوسیما با همکاری شورای معارف معاونت‌ سیما، اتحادیه رادیو و تلویزیون های اسلامی و رادیو معارف به عنوان رسانه میزبان جهت ارتباط‌ باشبکه های رادیویی است.

لازم به ذکر است، قرارگاه رسانه‌ای حرم مطهر مستقر در موکب ۱۰۸۰ از سوی قرارگاه مرکزی قم پشتیبانی می‌شود که پوشش لحظه به لحظه رویدادهای موکب در پایگاه خبری حرم مطهر گوشه‌ای از فعالیت‌های قرارگاه مرکزی رسانه‌ای حرم مطهر است.

شایسته است از همراهی های شایسته ریاست محترم و معاونت های رسانه ملی، ادارات کل صداوسیمای مراکز استان ها و زحمات عزیزان در اداره کل صدا و سیمای استان اصفهان تقدیر و تشکر داشته باشیم.(p1)

پایان پیام/ ۹۶۱۱۲