به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها، سید کاظم رفیعی طی گفت‌وگویی با اشاره به اینکه روزی ۱۱ هزار کیک یزدی و شیرینی در ایستگاه صلواتی موکب حرم بانوی کرامت توزیع می‌شود، اظهار کرد: هزار و ۱۰۰ لیتر شربت‌های مختلف از جمله انواع دم‌نوش، خاکشیر و سکنجه‌بین و نزدیک به سه هزار لیتر چایی به همراه نبات تبرکی روزانه در میان زائران اربعین توزیع می‌شود.

وی با بیان اینکه روزانه ۲۰ قالب یخ برای تهیه آب آشامیدنی خنک مصرف می‌شود، اضافه کرد: ۵۵ هزار لیتر آب مدنی بسته‌بندی شده طی این ایام میان زائران توزیع می‌شود.

مدیر کمیته خدمات رفاهی موکب کریمه اهل‌بیت(س) خاطرنشان کرد: ما تلاش کرده‌ایم تا در تهیه اقلام مورد نیاز زائران بهترین اقلام را انتخاب کنیم و اکنون نیز اگر افراد برای ادای نذر خود مواد غذایی را به موکب اهدا کنند در مرحله نخست سالم بودن آن‌ها را بررسی می‌کنیم و هر فردی که بخواهد نذورات خود را پخش کند باید از مسئولان موکب اجازه داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه روزانه نزدیک به ۱۰ تن در تنظیف محوطه داخلی و اطراف موکب زباله جمع‌آوری می‌شود، گفت: برای نظارت و تنظیف بیش از ۱۲۰ سرویس بهداشتی و حمام موکب ۱۰ نفر از خادمان موکب فعال هستند و در بخش اسکان و خدمات بانوان نیز ۲۵ خادم فعالیت دارند.

رفیعی تصریح کرد: در مجموع نزدیک به ۱۱۰ نفر در کمیته خدمات و اسکان عضویت دارند که ۲۳ نفر آن‌ها در ایستگاه‌های صلواتی و ۱۱ نفر در غرفه‌های لباسشویی درحال فعالیت هستند.

وی با اشاره به اینکه دستگاه کیک‌پز را سال گذشته با هزینه ۱۵ میلیون تومانی خیرین خریداری کرده‌ایم، گفت: امسال دستگاه شربت‌ساز موکب را با مشارکت های مردمی با هزینه‌ای نزدیک به ۲۰ میلیون تومان خریداری کردیم.