مدیر کمیته مالی و پشتیبانی موکب آستان بانوی کرامت عنوان کرد

توزیع بیش از دو کانتینر آب آشامیدنی در میان زائران اربعین

مدیر کمیته مالی و پشتیبانی موکب حرم کریمه اهل‌بیت(س) گفت: چهار کانتینر اقلام مورد نیاز ایستگاه صلواتی، فنی و مهندسی و فرهنگی و دو کانتینر و یک کامیون آب آشامیدنی از ایران به موکب حرم مطهر ارسال شده است.
توزیع بیش از دو کانتینر آب آشامیدنی در میان زائران اربعین
مدیر کمیته مالی و پشتیبانی موکب حرم کریمه اهل‌بیت(س) گفت: چهار کانتینر اقلام مورد نیاز ایستگاه صلواتی، فنی و مهندسی و فرهنگی و دو کانتینر و یک کامیون آب آشامیدنی از ایران به موکب حرم مطهر ارسال شده است.

به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها، کریم‌خانی طی گفت‌و گویی با اشاره به اینکه نیروهای فنی و مهندسی دو ماه قبل از فعالیت موکب به عمود 1080 مسیر نجف به کربلا اعزام شدند، اظهار کرد: این افراد فعالیت‌های زیرساختی را با محوریت احداث سرویس‌های بهداشتی و حمام و با استفاده از مصالح ساختمانی باقمیانده از سال گذشته، دنبال کردند و کمبودها نیز در ایران تهیه و برای آن‌ها ارسال شد که بیشترین جنس مورد نیاز آن‌ها ماسه، بلوک سیمانی، شن و سیمان بوده است.

وی اضافه کرد: مواد غذایی مورد نیاز مهمانسرا و ایستگاه‌های صلواتی نیز همه از قم تهیه و به همراه دیگر مایحتاج با استفاده از 6 تریلی و یک کامیون به موکب ارسال شد.

مدیر کمیته مالی و پشتیبانی موکب حرم حضرت معصومه سلام‌الله علیها با بیان اینکه جنس‌های دریافتی از ایران با مشکل خاصی روبرو نشدند، گفت: موضوع پشت مرز بودن کانتینرها یک موضوع طبیعی است که امسال نیز با آن روبرو بودیم چراکه اقلام ما از ایران وارد یک کشور دیگری می‌شود و هر کشور قوانین و مقررات خاص خود را دارد، سال گذشته اقلام یک هفته اما امسال چهار روز پشت مرز مانده بود.

وی با اشاره به اینکه امسال آمار پخت و پذیرایی نسبت به سال گذشته تغییری نداشته است، تصریح کرد: 60 چشمه سرویس بهداشتی و 10 حمام به موکب اضافه شده است و در حوزه زیربنایی نیز موتورخانه جلوی موکب بود که گاهی صدای آن موجب ناراحتی زائران می‌شد به همین علت به انتهای موکب منتقل و یک چاه آب نیز برای جبران کمبود آب موکب احداث شد.

کریم‌خانی یادآور شد: امسال هزینه فنی و مهندسی و مهمانسرا را با توجه به اینکه هر کدام با توجه به بانیان و خیرین مردمی تامین می‌شد جدا کرده‌ایم که بعد از اتمام کار هزینه‌ها جمع‌زده می‌شود؛ طی روزهای اخیر فعالیت موکب نیز نزدیک به 200 میلیون تومان برای رفع کاستی‌ها، کمبودها و تجهیزات مورد نیاز موکب نیز هزینه شده است.

وی با بیان اینکه مجموع کاری‌های عمرانی انجام شده در موکب آستان بانوی کرامت به هفت ماه نمی‌رسد، عنوان کرد: با توجه به این مدت محدود و شرایط سختی کار در کشور عراق این حجم از پیشرفت عمرانی کار قابل توجه است.

مدیر کمیته مالی و پشتیبانی موکب حرم حضرت معصومه سلام‌الله علیها اضافه کرد: چهار کانتینر اقلام مورد نیاز ایستگاه صلواتی و فنی و مهندسی و فرهنگی و دو کانتینر و یک کامیون آب آشامیدنی از ایران به موکب حرم مطهر ارسال شده است.

انتهای پیام/ ۹۶۱۱۵


۹ آبان ۱۳۹۷ موکب ۱۰۸۰ کد خبر: ۳۸۰۵۲
دیدگاه‌ها