به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت معصومه علیهاالسلام، حجت الاسلام والمسلمین اسکندری در آیین شکرگزاری اقامه عزا در ماه محرم و صفر گفت: هیئات مذهبی بستر کار فرهنگی هستند و نقش وعاظ و خطبا در این مراسمات حسینی بسیار نقش برجسته ای است که اهل منبر معارف اسلامی را برای شرکت کنندگان بیان می کنند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان قم افزود: از نقش آفرینی و زحمات شبانه روزی مداحان و شعرای آیینی نباید غفلت کرد چرا که این دو قشر نقش پر رنگی در اقامه عزاداری ها دارند و می توانند با شعر سرایی و مدیحه سرایی ارتباط و پیوند عمیقی میان عزاداران و اهل بیت(ع) ایجاد نمایند.

وی خاطر نشان کرد: وجود نیروهای نظامی، انتظامی، امنیتی، خدماتی، امداد و نجات، شهرداری ها، پلیس راهور و دیگر نهادهای اجرایی که به نحوی در اقامه عزا کمک می کنند نعمت بزرگی است که باید قدردان همه این عوامل بود که با وحدت توانستند یک بستر مناسبی را فراهم سازند.

حجت الاسلام اسکندری در ادامه یادآور شد: محور هیئات مذهبی و عزاداری ها باید آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها باشد که همواره هم همین بوده است؛ دشمن با وجود این هیئات مذهبی که لشگر نرم انقلاب اسلامی هستند شکست خواهد خورد و این مسئله مایه مباهات است.

وی در پایان تأکید کرد: باید صفوف به‌هم‌پیوسته هیئات مذهبی روزبه‌روز فشرده‌تر و فعالیت‌ها مضاعف شود تا استکبار جهانی که ممکن است برای امت اسلام زحمتی درست کند، شکست بخورد، چراکه پیروزی نهایی نصیب جبهه حق خواهد بود.(p1)