به گزارش پایگاه خبری آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه سلام‌‌الله علیها، حجت‌الاسلام والمسلمین عرفاتی شب گذشته در آیین شکرانه خدمت در موکب آستان مقدس کریمه اهل‌بیت(س) که در شبستان نجمه خاتون(س) برگزار شد، با اشاره به اینکه قرارگاه رسانه‌ای موکب ۱۰۸۰ فعالیت خود را به شیوه مطلوب در ایام اربعین دنبال کرده است، اظهار کرد: برای صدا و سیما افتخاری است که توانسته در موکب حرم مطهر خدمات رسانه‌ای خود را در اربعین دنبال کند.

وی با بیان اینکه در ایام اربعین با شبکه‌های مختلف استانی و ملی ارتباط زنده برقراری شده است، اضافه کرد: شبکه‌های برون‌مرزی همانند سحر که آذری، عربی و اردوزبان است نیز از قرارگاه رسانه‌ای موکب حرم مطهر به شیوه مطلوب استفاده کردند.

نماینده شورای معارف سیما در اربعین خاطرنشان کرد: قرارگاه رسانه‌ای موکب حرم مطهر با برقراری ۱۳۰ ارتباط با شبکه‌های مختلف رسانه‌ای انعکاس دو هزار و ۵۰۰ دقیقه برنامه پخش زنده از کشور عراق را رقم زد.

وی یادآور شد: امسال ۴۸ اس‌ان‌جی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران ویژه مراسم اربعین حسینی در کشور عراق مستقر شد که در روز اربعین توسط آمریکایی‌ها خاموش شد اما با ایجاد تغییراتی توانستیم مشکل را رفع و ارتباط‌های رسانه‌ای را برقرار کنیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین عرفاتی اضافه کرد: برای رشد کمی و کیفی قرارگاه رسانه‌ای موکب حرم مطهر نیز پیشنهادات مشخصی وجود دارد که امیدواریم به آن‌ها توجه شود؛ روایت‌گری و بازخوانی معجزه حرکت پیاده‌روی اربعین حسینی در طول تاریخ می‌تواند در حوزه رسانه‌ای مورد توجه قرار گیرد.(p2)